BIELAŃSKIE MEDALE W JELENIEJ GÓRZE

2016-08-01 13:40:46

Zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, które rozegrano w Jeleniej Górze. Nie brakowało występów sportowców, trenujących w bielańskich klubach. Nie zabrakło także bielańskich medali.

Złoty medalista w trójskoku osiągnął rezultat 15.45 i pokonał drugiego Jana Kulmaczewskiego o prawie 30 centymetrów. Złoto wywalczyła również męska sztafeta 4 x 400 metrów. Z dwoma medalami wróciły z Jeleniej Góry Aleksandra Hołda i Weronika Wyka. Duży sukces odniosły młode zawodniczki UKS Kusy Warszawa, które w sztafecie 4 x 100 metrów zajęły trzecie miejsce. Przedstawiamy wyniki sportowców z Bielan. W klasyfikacji medalowej AZS-AWF Warszawa zajął piąte miejsce z dorobkiem dziesięciu medali. Warto podkreślić, że w klasyfikacji punktowej Akademicy nie mieli sobie równych. UKS Kusy Warszawa zajął w niej 59. miejsce (40 w medalowej).

Wyniki bielańskich sportowców podczas MMP w Jeleniej Górze:

1. Sławomir Glapiński - AZS-AWF Warszawa - trójskok
1. AZS-AWF Warszawa - 4 x 400 metrów (Krzysztof Miara, Jakub Bałdyka, Dominik Baćmaga, Łukasz Ozdarski)