BIELANY Z BIATHLONOWYMI MEDALAMI

2016-03-18 20:13:09

Za nami biathlonowe zawody "Celuj w Igrzyska", będące jednocześnie dla młodzików zawodami rangi Mistrzostw Polski. Choć biathlon kojarzy się jednoznacznie ze śniegiem i górami, coraz śmielej poczyna sobie w te dyscyplinie UKS G-8 Bielany. Brązowy medal MP Młodzików wywalczył Filip Kliś oraz sztafeta UKS G-8 Bielany.

W biegu indywidualnym na dystansie 8 kilometrów, podczas zawodów w Jakuszycach, Filip Kliś zajął trzecie miejsce, z czasem 31:27,8. Podczas trzech wizyt na strzelnicy zawodnik UKS G-8 Bielany jako jeden z nielicznych nie pomylił się w stójce, co znacznie przybliżyło go do późniejszego sukcesu. Zwyciężył Dawid Woźniak z MKS Karkonosze. W tym samym biegu startowali także inni biathloniści z Bielan: Maciej Adamczyk (19), Rafał Powałka (22) oraz Dawid Buława (23). W toczonych dzień później zmaganiach sprinterskich Filip Kliś był czwarty, ze stratą 15 sekund do podium.

W rywalizacji dziewcząt Natalia Buława zajęła wysoką dziewiątą pozycję w biegu indywidualnym młodziczek młodszych. Dzień później w sprincie była dziewiętnasta.

Świetnie spisała się także sztafeta 3x6 kilometrów, która wywalczyła brązowy medal, a dzięki świetnemu występowi Rafała Powałki, na pierwszej zmianie to warszawska drużyna przybiegła na metę jako pierwsza, wyprzedzając zawodników z klubów z południa kraju. Warto podkreślić, że Rafał Powałka w sztafecie uzyskał drugi czas spośród wszystkich startujących.

Młodsi zawodnicy (rocznik 2002): Maciej Grzymala,  Maksymilian Maślankiewicz i Alan Hyc wywalczyli w sztafecie 3 x 4,5 km siódmę miejsce, ocierając się o medal na pierwszej zmianie.

Trenerką biathlonistów UKS G-8 Bielany jest Joanna Leszczyńska.

MG źródło: inf. własna / fot: UKS G-8 Bielany biathlon