BRĄZOWY MEDAL SERGIUSZA JAKUBOWSKIEGO

2016-08-30 12:20:47

Świetnie podczas Mistrzostw Europy w trójboju nowoczesnym do lat 16 spisał się Sergiusz Jakubowski. Podczas zawodów z Wielkiej Brytanii, startując w sztafecie z Igorem Powroźnikiem z Radomska, zawodnik UKS G-8 Bielany zajął 3 miejsce w sztafecie.

Polska para nieco słabiej spisała się w pływaniu, zajmując szóste miejsce po tej konkurencji, jednak z bieganiu i strzelaniu spisała się fantastycznie, osiagając drugi czas, co w efekcie pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca i wyprzedzenie dzięki biegowi i strzelaniu Włochów, Białorusinów i Rosjan. Polscy zawodnicy wywalczyli 992 punkty. Do zwycięskich Węgrów - pary Soponyai Bohm - stracili nieco ponad 3 sekundy w pływaniu, wygrywając z nimi o ponad sekundę w konkurencji biegowej i strzeleckiej.  Warto dodać, że partner Sergiusza Jakubowskiego w sztafecie reprezentował klub Wiking Radomsko.

W zawodach w Wielkiej Brytanii startowała również Paula Markowicz, która w rywalizacji indywidualnej zajęła 33. miejsce. Sergiusz Jakubowski indywidualnie był 17. Drużyna dziewcząt z bielańską zawodniczką w składzie zajęła ósme miejsce. Chłopcy z Sergiuszem Jakubowskim w zespole sklasyfikowani zostali na szóstym miejscu.

Red źródło: pentathlongb.org / fot: UKS G-8 Bielany