CAŁE PODIUM DLA BIELAN!

2017-04-27 11:26:33

Aż 171 młodych zawodników z 7 mazowieckich klubów rywalizowało o medale w Eliminacjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo. Turniej rozegrano w sobotę, 22 kwietnia w Hali CRS ?ul. Lindego 20. Bielany nie zawiodły.

 
Dla wielu dzieci i ich rodziców sobotni WOM był pierwszym turniejem taekwondo w życiu, tym większe wrażenie zrobił na nich fakt otwarcia sobotniej rywalizacji przez  Zastępce Burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorza Pietruczuka.


Rywalizacja w ramach WOM objęła dzieci i młodzież szkolną w aż pięciu kategoriach wiekowych: Dzieci (6-7 lat), Żaki (8-9 lat), Młodzicy (10-11 lat), Kadeci (12-14 lat) i Juniorzy 15-17 lat). W dostosowanych do wieku i wagi konkurencjach chłopcy i dziewczęta uczestnicy mieli do zdobycia aż 59 kompletów medali. W prowadzonej rywalizacji nie zawiodły bielańskie  kluby Taekwondo olimpijskiego UKS G8 Bielany i KS Tebek, których zawodnicy zdobyli po tyle samo punktów - 424 . Kolejne miejsca w klasyfikacji zajęły kluby AZS AWF Warszawa – 137 punktów, Legionowska Akademia Sportów Walki – 82 punkty, Centrum Walki Warszawa – 75 punktów, KS Taekyon Sierpc – 65 punktów I TKKF Promyk Ciechanów – 61 punkty.

Obecność naszych bielańskich olimpijczyków Michała Łoniewskiego i Piotra Pazińskiego tym razem w roli trenerów dzieci z Klubu Sportowego Tebek podkreślała fakt, że droga młodych sportowców zaczynająca się na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży przy ciężkiej pracy i determinacji może zaprowadzić ich aż na Igrzyska Olimpijskie.

MS / MG / fot: M. Sadowski