EURO PRZEDSZKOLAKÓW NA BIELAŃSKIEJ SYRENCE

2021-06-11 13:34:54

Przedszkolaki z całej Dzielnicy Bielany wzięły udział w dwudniowej rywalizacji piłkarskiej w ramach Mistrzostw Bielan w piłce nożnej przedszkolaków. Najmłodsi piłkarze i piłkarki obrali nazwy drużyn piłkarskich przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej i ruszyły do walki.


 
Polacy, Węgrzy, Niemcy, Słowacy, Szkoci, Francuzi, Hiszpanie i wiele, wiele innych drużyn reprezentujących swoje przedszkola, walczyło na boisku „Syrenka” CRS Bielany, w zawodach, realizowanych przez Turbo Football Academy i współfinansowanych ze środków Dzielnicy Bielany. Poza meczami, odbywały się również konkursy celności i sprawdziany piłkarskich umiejętności.

Emocje towarzyszyły zarówno uczestnikom, jak i rodzicom, którzy licznie dopingowali swoje pociechy. Nie liczył się wynik, a ruch i dobra zabawa, co podkreślano na każdym etapie imprezy, w której przez dwa dni wzięło udział stu kilkudziesięciu przedszkolaków z Bielan. Wszyscy otrzymali z rąk Andrzeja Maliny – zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany i Anny Szymczak-Gałkowskiej – Dyrektor CRS Bielany – pamiątkowe trofea i medale. Najbardziej zaangażowani uczestnicy turnieju będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich na profesjonalnych treningach szkoły Turbo.

Każda z drużyn odbierając swoje nagrody miała okazję od krótkiej rozmowy z Burmistrzem Maliną, który podkreślał rolę sportu i bardzo duże zaangażowanie dzieci w ten turniej, przy okazji sprawdzając ich wiedzę na temat krajów, które reprezentowały.

- To już druga edycja tych zawodów i cieszymy się, że przedszkolaki z Bielan coraz chętniej biorą udział w aktywnościach dla najmłodszych. Dopiero skończyliśmy turniej piłkarski, a już niedługo w hali CRS Bielany czeka sportowców z przedszkoli Bielańska Olimpiada Przedszkolaków. Do tego mamy programy sportowe w przedszkolach, realizowane przez AZS AWF Warszawa, UKS G-8 Bielany, Turbo Football Academy i Stowarzyszenie Zawsze w Formie. Wszystkie te inicjatywy realizowane są przy wydatnym wsparciu Dzielnicy Bielany – opisuje udział Dzielnicy w sporcie najmłodszych Burmistrz Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk.

Od listopada 2019 Turbo Football Academy może cieszyć się z najwyższego odznaczenia w ogólnopolskim Programie Certyfikowania Szkółek i Akademii Piłkarskich PZPN. Jest nim Złota Gwiazdka.

Red