INTENSYWNY MARZEC GIMNASTYCZEK IKS

2018-03-27 20:36:55

Marzec okazał się bardzo intensywny dla gimnastyczek IKS AWF Warszawa. Zachęcamy do obszernego podsumowania ostatnich występów zawodniczek bielańskiego klubu.

3 marca nasze zawodniczki wystartowały w turnieju “Mokotowska Wiosna” organizowanym przez stołeczny klub UKS Irina.  Juniorka Michalina Kuczek zajęła 6 miejsce. Młodsze zawodniczki: Julia Złotkowska, Klara Wojdyr i Bianka Podsiadło zajęły miejsca 14 i 15.

W kolejny weekend juniorki Izabela Kolbuszewska (2003) i Kaja Idzikowska (2004) pojechały na I edycję Pucharu Polski juniorek i seniorek do Giżycka. To pierwsze w tym roku tak duże ogólnopolskie zawody sędziowane według nowych przepisów. Nasze juniorki startowały w pełnym programie - 4 układy: z obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Izabela Kolbuszewska zakończyła zmagania na 31 miejscu, Kaja Idzikowska na miejscu 39.

17 i 18 marca odbyły się w Warszawie Drużynowe Mistrzostwa Polski i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży klasy III. W turnieju startowały najlepsze zawodniczki z całej Polski. Warszawę reprezentowało 28 dziewczynek. Klub IKS AWF wystawił 8 zawodniczek, które po raz pierwszy startowały w pełnym programie dla klasy III, czyli w 3 układach: taneczno-akrobatyczny, skakanka i obręcz. Większość dziewczynek po raz pierwszy startowało z obręczą, więc te zawody były dla nich dużym wyzwaniem, nie tylko ze względu na to, że mierzyły się ze ścisłą czołówką Polski.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski klasy III zawodniczki były klasyfikowane zgodnie z wynikami - trzy z najwyższymi notami z wieloboju uplasowały się jako drużyna na 19 miejscu. W skład tej drużyny weszły: Sandra Kobyłecka oraz dwie uczennice ze szkoły Przymierza Rodzin nr 3 Mela Grabek-Puzyna i Pola Pietrasik. Kolejne trzy zawodniczki to ucząca się w SP 263 z ulicy Szegedyńskiej 11 Hania Dymerska oraz Rita Trzaskowska i Julia Złotkowska, które jako drużyna zajęły miejsce 21. W Indywidualnych eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasze zawodniczki zajęły miejsca: Pola Pietrasik 68, Sandra Kobyłecka 71, Mela Grabek-Puzyna 73, Hania Dymerska 74, Rita Trzaskowska 81, Julia Złotkowska 82, Maja Bobrowicz 84, Klara Wojdyr 85.

24 marca odbył się XV Międzynarodowy Turniej “Pałac Młodzieży Cup” organizowany przez jedną z najstarszych warszawskich sekcji gimnastyki artystycznej z klubu UKS Pałac Młodzieży “Syrena”. W zawodach startowały między innymi zawodniczki z Białorusi i Ukrainy. Reprezentująca IKS AWF seniorka Wiktoria Pełka zajęła 4 miejsce. Juniorki Kaja Idzikowska i Martyna Członkowska zajęły miejsca 17 i 18. Paula Jasiszczak (2007) zajęła miejsce 8. Zawodniczki z III klasy sportowej Pola Pietrasik i Hania Dymerska zajęły miejsca 6 i 9. Najmłodsza z naszej ekipy Eliza Monikowska, uczennica Szkoły Podstawowej 77 z ul. Samogłoska 9, zajęła 15 miejsce.

Przed nami teraz krótka chwila odpoczynku, a po niej kolejny bardzo aktywny miesiąc. 7-8 kwietnia zawodniczki IKS AWF z roczników 2007-2009 wystartują w Warszawie na turnieju “Baby Cup” organizowanym przez klub GWKS Ajsedora. w kolejny weekend odbędą się w Gdyni eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży klasy II. Młodsze zawodniczki wystartują też 20 kwietnia w turnieju “Twardogóra Cup”, a starsze w II edycji Pucharu Polski 21 i 22 kwietnia również w Twardogórze. Potem chwila na intensywne przygotowania i dniach 4-6 maja w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski juniorek i seniorek, a w Warszawie zawody organizowane przez klub SP 220.