JUNIORZY MŁODSI TRYUMFUJĄ W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

2018-07-16 17:52:56

Za nami Letnie Mistrzostwa Polski do lat 16 w pływaniu, jakie odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tradycyjnie mocną drużynę wystawiła drużyna UKS G-8 Bielany. Reprezentacja Bielan nie zawiodła. UKS G-8 Bielany wygrał klasyfikację medalową.

Tradycyjnie drużyna UKS G-8 Bielany brylowała w sztafetach. Szczególnie duże emocje wzbudziła rywalizacja juniorów młodszych na dystansie 4 x 100 metrów stylem dowolnym, w której młodzi pływacy z Bielan o jedną setną sekundy pokonali pływaków z Raciborza.

Najwięcej medali spośród zawodniczek i zawodników z Bielan wywalczył Krzysztof Radziszewski. Smak złota w indywidualnej rywalizacji podczas MP poznała również Sandra Mielczarek. Nie zawiedli: Jakub Mańczak, Klara Bujak i Alicja Pakuła. Pięć złotych medali pozwoliło bielańskiej drużynie wygrać klasyfikację medalową zmagań. W klasyfikacji najlepszych pływaków, wspomniany wcześniej Krzysztof Radziszewski był drugi.

Przedstawiamy miejsca w pierwszych ósemkach zawodników z Bielan:

1. UKS G-8 Bielany – 4 x 200 metrów stylem dowolnym (Bujak, Serafin, Mielczarek, Pakuła)
1. Krzysztof Radziszewski – 50 metrów stylem grzbietowym
1. Krzysztof Radziszewski – 100 metrów stylem grzbietowym
1. UKS G-8 Bielany – 4 x 100 metrów stylem dowolnym (Kowalczyk, Cheredis, Radziszewski, Gotowski)
1. UKS G-8 Bielany – 4 x 100 metrów stylem zmiennym (Radziszewski, Cheredis, Mańczak, Kowalczyk)