KOLARSKA NADZIEJA Z BIELAN

2016-09-13 20:40:08

W Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie MTB. Wyśmienicie zaprezentował się mieszkający na Bielanach, 10-letni Jan Michalczyk. Zawodnik Warszawskiego Klubu Kolarskiego wywalczył złoty medal i jest najlepszym zawodnikiem w kraju, w swojej kategorii wiekowej.

Zawody w Jeleniej Górze były równoważne Mistrzostwom Polski w tej kategorii wiekowej.  - Janek jest obecnie najlepszym zawodnikiem wśród 9 i 10-latków w naszym kraju - nie kryje zadowolenia trener zawodnika - Piotr Abramczyk.

Kolarze rywalizowali na dystansie 1200 metrów, których przejechanie zajęło Jankowi 4 minuty i 9 sekund. Drugi na mecie kolega klubowy Jana Michalczyka -Maciej Jarosławski - pokonał trasę w 4 minuty i 23 sekundy. W zmaganiach wystartowało 22 kolarzy, w tym dwóch wymienionych zwycięzców z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Młody zawodnik z Bielan trenuje z Warszawskim Klubem Kolarskim od dwóch lat. Klucz do sukcesu sportowca jest bardzo prosty - stuprocentowe zaangażowanie i obecność na treningach, także starszych kolegów.  Efekty widać gołym okiem, a my prezentujemy je poniżej, na filmiku z umiejętnościami naszego młodego kolarza.

MG źródło: wkk.waw.pl / fot: materiały klubowe