KOLEJNE SUKCESY PŁYWAKÓW Z BIELAN

2016-07-10 18:33:04

?Kacper Stokowski wywalczył Mistrzostwo Europy Juniorów, podczas zawodów rozgrywanych na terenie Węgier. Zawodnik UKS G-8 Bielany tryumfował podczas zmagań na 200 metrów stylem dowolnym, ustanawiając rekord Polski 17 i 18 latków, który obecnie wynosi 1:48,51.

Po półfinałach Kacper Stokowski legitymował się trzecim czasem. Ustępował późniejszemu srebrnemu medaliście z Mołdawii oraz Niemcowi - Moritzowi Brandt.

Nasz zawodnik o trzy setne sekundy pokonał w walce o złoty medal zawodnika Mołdawii - Aleksieja Sancova. Walka pomiędzy zawodnikami była fenomelnalna, bo po trzech międzyczasach, czyli 150 metrach, na prowadzeniu utrzymywał się pływak rywali. O wspaniałym zwycięstwie Kacpra Stokowskiego zadecydowała ostatnia ćwiartka dystansu.  Brązowy medal wywalczył Mateusz Arndt.

Podczas toczonych równolegle Mistrzostw Polski 14-latków niekwestionowaną gwiazdą jest młodszy kolega Kacpra Stokowskiego - Filip Orlicz, który wywalczył pięć złotych medali. W ostatnim dniu zmagań do swojego dorobku dołożył złote krążki na  1500 metrów stylem dowolnym oraz na  100 metrów stylem dowolnym (nowy rekord Polski 14 latków). Warto dodać, że na 1500 metrów Filip Orlicz pokonał drugiego na mecie zawodnika  11 sekund!  Złoty medal wywalczyła również Nikola Jabłonowska, która wróci na Bielany ze złotym medalem na 100 metrów stylem dowolnym.

UKS G-8 Bielany podczas zawodów w Olsztynie zdominował klasyfikację medalową, wywalczając łącznie 11 krązków - 7 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe. Pięć pierwszych miejsc wywalczył Filip Orlicz.

MG źródło: megatiming.pl / fot: UKS G-8 Bielany pływanie