LEON ZALEWSKI I ADAM NAWALANIEC NAJLEPSZYMI SZACHISTAMI W RATUSZU

2021-10-18 08:38:49

Po raz kolejny bielański ratusz gościł zmagania młodych szachistów, uczestniczących w turnieju „Szachy w Ratuszu”. Przy ulicy Żeromskiego spotkało się kilkudziesięciu zawodników.

 

Tradycyjnie finansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych. Do lat 8 i do lat 12. W młodszej grupie najlepszy okazał się Leon Zalewski, który w pokonanym polu zostawił Filipa Woźniaka i Bartosza Mazgaja.

Wśród starszych uczestników dość pewnie zwyciężył dobrze znany z bielańskich turniejów szachowych Adam Nawalaniec – faworyt turnieju. Za jego plecami uplasowali się Juliusz Klim i Zbigniew Bagiński.

- To już kolejna edycja naszego turnieju, który tradycyjnie gości młodych zawodników w siedzibie bielańskiego Ratusza. Cieszę się, że konwencja gry w budynku przy ulicy S. Żeromskiego przyjęła się tak dobrze i impreza stale przyciąga młodych zawodników. Kilku z nich jest z nami już od dłuższego czasu i w swojej przygodzie zaczęło osiągać już pierwsze sukcesy, co również jest miłą informacją. Do zobaczenia w kolejnej edycji – skomentował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który otworzył szachowe zmagania w Ratuszu.

Nagrody uczestnikom, przygotowane przez Urząd Dzielnicy Bielany wręczał także radny Dzielnicy - Marcin Włodarczyk.

Red