LIPCOWE SUKCESY WATAHY

2020-07-28 15:23:37

Z uwagi na nietypowy rok, w nietypowych wakacyjnych terminach powróciły imprezy mistrzowskie w biegu na orientację, na których nie zabrakło oczywiście przedstawieli BKS Wataha.

W środku lipca, na Podkarpaciu, odbył się Puchar Najmłodszych, czyli Mistrzostwa Polski dzieci w BnO. Ekipa Watahy, mimo skromnego składu, przyjechała z tej imprezy z dwoma medalami! Na dystansie sprinterskim srebrny medal w najstarszej kategorii M14 zajął Bartek Maciejewski, natomiast zeszłoroczny Mistrz Polski z BKS Wataha - Bartek Stopczyński zakończył rywalizację na 6 miejscu. W młodszej kategorii M12 bardzo dobry występ Leonidasa Tufekcisa, który zajął 5 miejsce. Na dystansie klasycznym kolejny duży sukces Bartka Maciejewskiego, który zwyciężył w elitarnej kategorii Pucharu Najmłodszych. W top 6 znalazł się jeszcze Bartek Stopczyński (5 miejsce również w najstarszej kategorii). Obiecująco zaczęły się sztafety, gdzie po pierwszej zmianie prowadziła ekipa Watahy, dzięki świetnemu występowi Bartosza Stopczyńskiego. Ostatecznie drużynę sklasyfikowano na ósmym miejscu.

Po tej imprezie przyszedł czas na nocne Mistrzostwa Mazowsza. W biegu nocnym rozgrywanym na Warszawskiej Falenicy srebrne medale zdobyli Zosia Wrześniak (K18) oraz Maciek Nowakowski (M18)
W biegu sprinterskim na terenie Natolina aż 4 złote medale w kategoriach Mistrzostw Mazowsza! Zwyciężyli: Natalia (K12), Zosia (K18), Leonidas (M12) oraz Bartek S. (M14).

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za dalsze wyczyny w lesie zawodników BKS Wataha!