MEDALE TRIATHLONISTÓW W NIEPORĘCIE

2023-05-24 10:41:14

W podwarszawskim Nieporęcie obyły się zawody cyklu Iron Triatloh. Nie zabrakło młodych przedstawicieli Bielan, którzy bardzo mocno zaakcentowali swój udział, potwierdzając wysoką formę.

Najkrótszy dystans 1/8 Iron Mana (475 metrów pływania, 22,5 kilometra na rowerze i 5,25 kilometra biegania) przyniósł bardzo dobre wyniki młodzieży z UKS G-8 Bielany. W klasyfikacji generalnej czwarte miejsce zajął Mateusz Polski, któremu czas 1:03:35 pozwolił na zajęcie drugiego miejsca w kategorii U18. Szósty w generalce Adam Dąbrowski nie miał sobie równych w klaysyfikacji U14. Trzynasty Łukasz Waniewski był drugi  w zmaganiach U16, zaledwie o sześć sekund przegrywając walkę o złoty medal. W tej samej kategorii brąz wywalczył Michał Paliński.

Powody do radości miała także zwyciężczyni kategorii K18 - Aleksandra Duban, sklasyfikowana wśród kobiet na drugiej pozycji. Tuż za jej plecami uplasowała się Eleonora Tyndzik. Wszyscy wymienieni zawodnicy to podopieczni trenera Cezarego Figurskiego.

Większość z wymienionych zawodników na co dzień uczy się w bielańskim 59 LOMS im. J. Kusocińskiego.

Red / fot: Fanpage 59 LOMS