METRO NAJLEPSZE W JUBILEUSZOWYM TURNIEJU

2021-09-20 19:57:16

Jubileuszowy, 25. Turniej o Puchar Przechodni KS Metro Warszawa po raz pierwszy w historii rozegrano na Bielanach. W hali CRS Bielany rywalizowało 14 drużyn, w tym wielu przedstawicieli krajowej czołówki rocznika 2007. Świetnie zaprezentowali się gospodarze, wygrywając w hali przy ulicy Lindego.Trzydniowa rywalizacja, odbywająca się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Grzegorza Pietruczuka przyniosła wiele emocji. W finale zawodnicy Metro Warszawa pokonali po bardzo zaciętym meczu kolegów z Rzeszowa 2:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Tomasza Warycha - zawodnika gospodarzy.

- Bardzo dobrze zorganizowane zawody. Byłem pod dużym wrażeniem sprawności rozegrania turnieju dla 14 drużyn na terenie obiektu CRS Bielany. Jak widać hala idealnie nadaje się do dużych zmagań siatkarskich, co udowadnia nie po raz pierwszy. Cieszę się, że na Bielany zawitali młodzi zawodnicy z drużyn, które na co dzień znamy z rozgrywek na najwyższym szczeblu, bo każdy, kto nawet średnio interesuje się siatkówką kojarzy drużyny z Rzeszowa, Olsztyna czy Bydgoszczy. Tym bardziej należy docenić sukces Metra - podsumował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk, który wraz ze swoim zastępcą- Włodzimierzem Piątkowskim i radnymi, honorwali najlepsze drużyny.

W pierwszej fazie zmagań zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym, grając jednego seta do 25, chyba że o wyniku decydowala gra "na przewagi". Następnie turniej wszedł w fazę pucharową. Dla młodych zawodników, którzy pojawili się na Bielanach gra na obiekcie przy ulicy Lindego, była także okazją do poznania Liceum im. J. Kusocińskiego. Wielu z siatkarzy dopiero podejmie decyzję o swojej dalszej edukacji po szkole podstawowej i wybór bielańskiego liceum sportowego wydaje się dla nich bardzo dobrym wyborem, co może potwierdzić grupa zawodników Metra na co dzień ucząca się w Kusym i korzystająca z hali CRS Bielany.

Wygląda na to, że współpraca KS Metro Warszawa z Dzielnicą Bielany będzie kontynuowana i możemy spodziewać się kolejnych wspólnych inicjatyw.

Końcowa kolejność turnieju:

1. miejsce - KS Metro I Warszawa
2. miejsce - AKS Resovia Rzeszów
3. miejsce - Bzura Ozorków
4. miejsce - ENEA Energetyk Poznań
5. miejsce - AZS UWM Olsztyn
6. miejsce - Piast Krotoszyn
7. miejsce - Chemik Bydgoszcz
8. miejsce - Akademia Siatkówki T.Wójtowicza
9. miejsce - SMS Sparta Kraków
10. miejsce - KS Metro II Warszawa
11. miejsce - MOS WOLA Warszawa
12. miejsce - Klub Sportowy Saska Warszawa
13. miejsce - UKS 5 Wołomin
14. miejsce - UKS Plas Warszawa

Wynik meczu finałowego:
KS Metro Warszawa - Resovia Rzeszów 2-1 (25-13, 23-25, 16-14)

Red / fot: Fanpage KS Metro Warszawa