MISTRZOSTWA MAZOWSZA W KARATE ZAKOŃCZONE

2019-02-27 10:12:57

23 lutego na hali sportowej LO im. Domeyki przy ul. Staffa 3/5, odbyła się 17 edycja Mistrzostw Województwa Mazowieckiego. Turniej ten został powołany w 2002 roku z inicjatywy Zarządu BKKK, który to wraz z klubami z Mazowsza założył Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego. W sobotnich zawodach udział wzięło blisko 300 zawodników z 27 klubów mazowieckich.

Wspomniana we wstępie liczba klubów zaangażowanych w rywalizację sportową stawia region Mazowsza w ścisłej czołówce krajowej, w dużej mierze dzięki bielańskiemu klubowi. Organizowane na Bielanach zawody przyniosły dobre rezultaty zawodników naszej Dzielnicy. To powód do dużego zadowolenia dla trenerów i klubu, gdyż wyniki potwierdzają silną pozycję bielańskiego karate w regionie.

Mateusz Mazur

Warto dodać, że w ogólnej klasyfikacji drużynowej BKKK wywalczył 3 miejsce, a zawodnicy otrzymali specjalnie na tą okazję wybite pamiątkowe medale.
Gościem specjalnym turnieju był Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Wcześniejsze występy:
Nie minęły jeszcze dwa miesiące 2019 roku a zawodnicy BKKK, walczyli już na Turnieju Carpatia CUP gdzie Kamil Wróblewski zdobył I miejsce a Wiktor Żmuda II.
Następnie kadra BKKK wzięła udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w Turku, gdzie kwalifikacje zdobyli: Marek Odzeniak, Mateusz Kaptur - seniorzy i Róża Stańsko, Natalia Smith i Mateusz Dyniewicz juniorzy.

16 lutego odbył się  turniej Kyokushin Open w norweskim Bergen - tam startowali tylko juniorzy i młodzicy oraz w seniorskiej kategorii Natalia Smith która wygrała rywalizacje w kat. + 65 kg:
Maciek Sitnik, Adam Sperling zdobyli pierwsze miejsca, Mateusz Mazur, Róża Stańko wywalczyli 3 miejsca. Był to cenny sprawdzian dla zawodników BKKK.
Mamy  nadzieję, że to dobra prognoza na zbliżające się kolejne starty.

Już 8 - 10 marca bielańscy karatecy: Maciej Mazur, Marek Odzeniak, Mateusz Kaptur, Monika Zielińska i juniorzy: Róża Stańko, Natalia Smith oraz Mateusz Dyniewicz wezmą udział w obozie Kadry Narodowej PFKS/ PZK, który ma za zadanie sprawdzić stan przygotowań do startu w najbliższych Mistrzostwach Europy Seniorów - Wilno 13 - 14 kwietnia, oraz ME Juniorów Praga 29 czerwca.