MŁODE SPARTANKI NAJLEPSZE W KRAJU

2021-08-31 08:39:58

Młode Spartanki mistrzyniami kraju Za nami rozgrywany w hali Arena Gliwice turniej siatkówki Kinder Joy of Moving, będący mistrzostwami kraju w młodszych kategoriach wiekowych. Ze świetnej strony zaprezentowały się drużyny ESPES Sparta Warszawa, przywożąc do Warszawy złoty medal Mistrzostw Polski.

 Młode siatkarki rywalizowały w turniejach trójek i czwórek, turniej zaczynając od kompletu zwycięstw w pierwszych rundach, co pokazują wyniki poniżej.  

TRÓJKI - mecze grupowe 
Sparta Warszawa - Sparta Sulechów 2-0
Sparta Warszawa - Siedemnastka Kalisz 2-0
Sparta Warszawa - Szóstka Biała Pod. 2-0 

TRÓJKI - mecze II runda 
Sparta Warszawa - KAEMKa Star. Gd.2-1
Sparta Warszawa - Volleyball Walbrzych 2-0
Sparta Warszawa - Setbol Oświęcim 2-0 

CZWÓRKI - mecze grupowe 
Sparta Warszawa -Nowa Sól 2-0
Sparta Warszawa - Biała Podlaska 2-0
Sparta Warszawa - Energetyk Poznań 2-0 

CZWÓRKI - mecze II runda
Sparta Warszawa - MOS Wrocław 2-0
Sparta Warszawa - UNI Opole 2-0
Sparta Warszawa - Stal Grudziądz 2-1

Po imponującej serii przyszedł czas na trudniejsze wyzwania. Tutaj nieco gorzej poszło drużynie czwórek duetu trenerskiego Wójcik – Piersa, który nie wszedł do ścisłego finału, jednak zrekompensował sobie to w końcówce turnieju, wygrywając kolejne mecze i ostatecznie plasując się na piątej pozycji. W składzie czwórek wystąpiły Zosia Wróbel, Lila Wójcik, Maja Malczewska, Marysia Jankowska i Janina Czubaty.

Jak burza poszły Trójki, docierając aż do ścisłego finału. Zespół Doroty Świeniewicz pokonał w tie breaku drużynę Energetyka Poznań. Zawodniczki bielańskiej drużyny wystąpiły w składzie: Sawicka, Jasik, Heftowicz, Zieja, Śpiewak. W nagrodę zwyciężczynie obejrzą na żywo turniej Eurovolley, który we wrześniu w dniach 17-20 odbędzie się w Katowicach.

Red / fot: Fanpage Sparty Warszawa