MŁODE SPARTANKI W PÓŁFINALE MP KADETEK

2016-03-19 16:03:19

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo odnotowały siatkarki ESPES Sparty Warszawa, w ćwierćfinale MP kadetek, rozgrywanym w Lublinie.l Tym razem bielańskie zawodniczki pokonały 3:0 SMS Ostróda i na jeden mecz przed zakończeniem zmagań, zapewniły sobie awans do turnieju półfinałowego.

Po pokonaniu 3:1 zespołu z Lublina i łatwym, szybkim zwycięstwie 3:0 z drużyną z Płociczna, tym razem ESPES Spartę czekał pojedynek, który jak się później okazało, również zakończył się w trzech setach. Pierwsza partia była wyrównana do stanu 14:14, jednak później stołeczne zawodniczki odskoczyły rywalkom i wygrały seta 25:20.

W drugiej odsłonie Spartanki sukcesywnie budowały przewagę, zwyciężaąc ostatecznie 25:14. Najbardziej wyrównany przebieg miała ostatnie część gry. Zawodniczki z Ostródy prowadziły już 13:8, jednak Sparta dogoniła rywalki i następnie toczyła walkę "punkt za punkt", aby w końcówce zwyciężyć 26:24.

W ostatnim meczu turnieju zawodniczki ESPES Sparty zagrają z zespołem BAS Białystok.

ESPES Sparta Warszawa - SMS Foto Ola Ostróda 3:0 (25:20, 25:14, 26:24)