MŁODZI SZACHIŚCI ZAGRALI NA NERUDY

2022-05-16 13:34:35

Tradycyjnie maj to początek turniejów szachowych, organizowanych przez TKKF Chomiczówka i Dzielnicę Bielany. W siedzibie TKKF przy ulicy Pabla Nerudy młodz szachiści rywalizowali w XXVII Turnieju Szachowym dla Dzieci i Młodzieży. Turnieje rozgrywano w czterech kategoriach wiekowych. Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z Ukrainy.W najmłodszej kategorii do lat 8 najlepiej poradził sobie Mateusz Rabiej reprezentujący Ksz Polonia Warszawa. Zawodnik pokonał 28 koleżanek i kolegów. W kategorii dziesięciolatków tryumfowała dziewczyna, co nie jest częste w zmaganiach szachowych. Z wygranej cieszyła się Varvara Matskiewicz z UKS Czternastki Warszawa (startowało 13 osób).

W turnieju dwunastolatków zwyciężył zawodnik z Ukrainy ­ Kiryło Niezhentsev, który nie jest zrzeszony w żadnym klubie. Warto zaznaczyć, że młody szachista zza wschodniej granicy pozostawił w pokonanym polu kilku utytułowanych rywali, w przeszłości święcących sukcesy w bielańskich zmaganiach szachowych. W kategorii do lat 12 wystartowało 16 osób.

W najstarszej grupie pewne zwycięstwo odniósł Bartosz Fiszer z UKS SP 321 Bemowo, pokonując dwunastu rywali.

Nagrody dla najlepszych szachistów wręczali zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany – Włodzimierz Piątkowski oraz radny z Chomiczówki – Marcin Włodarczyk.  Zmagania współfinansował Urząd Dzielnicy Bielany.

Red / fot: TKKF Chomiczówka