MŁODZI TAEKWONDZIŚCI AZS Z MEDALAMI

2019-05-30 11:38:08

Kolejne istotne zawody w kalendarzu taekwondo za nami. Po raz kolejny nie zawiodła sekcja AZS-AWF Warszawa, która zdobywała medale na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.

Podczas rozgrywanych w Płocku Mistrzostwach Polski Juniorów kilkoro juniorów AZS-AWF Warszawa mówiąć potocznie "rozbiło bank", zdobywając aż pięć złotych medali. Na najwyższym stopniu podium stawali: Julia Sereda, Eliza Zbrzezna, Oliwia Uścimiuk, Sebastian Uścimiuk i Grzegorz Olszewski. Do tego należy doliczyć dwa brązowe medale autorstwa Konrada Jaworskiego i Bartka Wieczorka oraz złoto Wiktorii Horby i brąz Celestyny Siejak z bielańskiej SMS. To pokazuje pozycję AZS-AWF Warszawa i całego taekwondo na Bielanach w kraju.
 
To nie koniec dobrych informacji. Następnego dnia  na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski nasi młodzieżowcy zdobyli także pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Do tego dołożyli indywidualnie aż cztery złote medale, które wywalczyli: Patrycja Adamkiewicz, Gabrysia Dajnowicz, Jakub Posadzy i Oliwia Stołowska. Dodatkowo medal srebrny wywalczyła Milena Mazurek oraz dwa brązy Łukasza Nowaka i Bartosza Duszyńskiego z SMS. Patrycja i Kuba  odebrali statuetki dla najlepszych zawodników turnieju. - I tak pierwsza część sezonu zakończona. Trochę odpoczniemy a potem znów do boju - nie kryje radości szkoleniowiec Tomasz Pyciarz.

TP / MG / fot: materiały sekcji