SPARTANKI W FINALE MISTRZOSTW MAZOWSZA

2016-01-29 22:46:30

Już po dwóch setach pojedynku w hali CRS Bielany, kadetki Sparty Warszawa były pewne udziału w finale siatkarskich Mistrzostw Mazowsza. Po wygranej 3:1 w meczu wyjazdowym z UKS Esperanto, na Bielanach zawodniczki Sparty przypieczętowały awans, wygrywając 3:0.

Choć wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo, w każdym secie zawodniczki UKS Esperanto Warszawa stawiały wysoko zawieszoną poprzeczkę. Po zwycięstwie w pierwszej partii 25:23, w drugiej - przypieczętowującej sukces siatkarki z Bielan wygrały nieco wyżej - 25:21. Na deser młode Spartanki wygrały trzeciego seta na przewagi, pomimo że trener Bartosz Jesień wprowadził do gry rezerwowy skład. Zmienniczki nie zawiodły i przy stanie 20:24 zdołały jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn. To naprawdę wielkie osiągnięcie. Jest to zespół, który nadal jest w budowie i mało kto spodziewał się nas w finałach. Krok za krokiem realizowaliśmy kolejne małe cele: awans do play-off, wygraną w bardzo ciężkiej rywalizacji z Trzynastką Radom i ostatnio z UKS Esperanto. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i dziewczyny na pewno się nie zadowolą wynikiem, który już osiągnęły. Skoro jesteśmy w finałach, dlaczego nie powalczyć o medal? - podsumował kierownik drużyny, Maciej Szewczyk.

W dniach 10-14 lutego w Legionowie siatkarki Sparty zagrają w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza Kadetek. Poza siatkarkami z Bielan wystąpią w nim zawodniczki Legionovii Legionowo, SMS Warszawa oraz Nike Ostrołęka i prawdopodobnie MOS Wola, który jeszcze toczy swoją rywalizację o finał.

UKS Esperanto - Sparta Warszawa 1:3 (16:25, 25:17, 21:25, 23:25)
Sparta Warszawa - UKS Esperanto 3:0 (25:23, 25:21, 26:24)

MG źródło: spartawarszawa.pl / inf. własna / fot: Marcin Selerski