SPARTANKI ZWYCIĘSKIE W BIAŁYMSTOKU

2016-02-28 20:00:12

Świetnie spisały się siatkarki ESPES Sparty Warszawa, w ćwierćfinałach MPJ rozgrywanych w Białymstoku. Odnosząc komplet zwycięstw zawodniczki z Bielan awansowały do półfinałów, w ostatnim meczu pokonując pewnie 3:0 BAS Białystok.

Już przed ostatnim meczem stołeczna drużyna była pewna gry w dalszej fazie rozgrywek, jednak nie odpuściła swoim rywalkom. Spotkanie z zespołem z Białegostoku nie należało do wyrównanych. W pierwszych dwóch setach wicemistrzynie Mazowsza wygrały do 15. Nieco bardziej wyrównany przebieg miała ostatnia, trzecia partia, jednak w niej również ESPES Sparta zwyciężyła 25:22. We wcześniejszych spotkaniach bielańska drużyna pokonywała kolejno: AZS UMCS Lublin, Kęczanina Kęty, Truso Elbląd i w ostatnim meczu zespół gospodarzy. W czterech meczach zespół Piotra Najmowicza stracił zaledwie jeden set, a miało to miejsce w konfontacji z zespołem Truso Elbląg.

BAS Białystok - ESPES Sparta Warszawa 0:3 (15:25, 15:25, 22:25)

ESPES Sparta wystąpiła w składzie: Matyszczak, Dyduła, Niedźwiecka, Kęsik, Krzysztoń, Dąbrowska, Bator (libero) oraz Jankowska, Stasiak, Kozyra, Marciniak i Bocheńska. W zespole były równierz: Zdrowińska i Gęsina

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage Sparty Warszawa