SUKCES JAKUBA SURWIŁŁO

2016-05-04 10:20:16

Jakub Surwiłło zdobył w bułgarskim Płovdiv srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w szermierce, w kategorii floretu. Zawodnik AZS-AWF Warszawa kontynuuje dobrą formę, po srebrze w Mistrzostwach Polski.

W zmaganiach grupowych Jakub Surwiłło, który nie tak dawno świetnie spisał się w młodzieżowych Mistrzostwach Polski, zajmując drugie miejsce (informacja tutaj), nie zasygnalizował późniejszej świetnej dyspozycji. Wygrał cztery z sześciu pojedynków, co pozwoliło mu na dalszy udział w rywalizacji. Początkowo zawodnik AZS-AWF Warszawa miał wolny los, a w następnej rundzie pokonał 15:8 Węgra Balinta Matyasa. Kolejny etap zmagań był pojedynkiem z Gruzinem Luka Gaganidze. Tutaj Polak zwyciężył 15:6. Pojedynem z Niemcem - Markiem Perelmanem zakończył się wygraną 15:12, a Włoch Gulliame Blanchi musiał uznać wyższość bielańskiego zawodnika, ulegając mu 11:15. W finale nasz florecista 10:15 Austriakowi Tobiasowi Reichetzerowi, co pozwoliło mu na radość ze srebrnego medalu.

Kamila Pytka, która rywalizowała w zmaganiach szpadzistek i zajęła piętnastą pozycję. Patrycja Pałczyńska byłatrzynasta w zmaganiach szablistek.
MG źródło: pzszerm.pl