SZACHIŚCI ZAGRALI W GŁÓWNEJ SALI RATUSZA

2020-11-03 09:38:19

Po raz kolejny młodzi szachiści mieli okazję wziąć udział w turnieju Szachy w Ratuszu. Tegoroczna, wyjątkowa ze względu na pandemię edycja odbyła się w głównej Sali bielańskiego Urzędu. Zwyciężyli Patryk Skrzypek i Dawid Dobosiewicz.Tegoroczne zmagania zostały dostosowane do obecnych przepisów sanitarnych, dotyczących metrażu sali i odstępów między uczestnikami, w związku z czym w rywalizacji do lat 8 i do lat 12 wzięło udział odpowiednio 10 i 15 młodych sportowców.

Nie oznacza to, że nie zabrakło emocji. Ostatecznie po pięciu rundach Patryk Skrzypek mógł cieszyć się z wygranej dzięki kompletowi wygranych. W starszej grupie Dawid Dobosiewicz minimalnie pokonał Krzysztofa Dobosiewicza.

Warto podkreślić, że po kilku latach przerwy szachowa rywalizacja w bielańskim Ratuszu powróciła do jego głównej Sali, co na pewno było sporą atrakcją dla uczestników. - Cieszę się, że mimo przeszkód związanych z pandemią, udało się nam rozegrać bezpieczne zawody, które już od kilku lat realizujemy i cieszą się niesłabnącą popularnością. Żałujemy, że do Ratusza nie mogło przyjść tylu młodych szachistów co zwykle, ale wierzę że już w przyszłym roku to się zmieni - podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Red