SZACHOWA MAJÓWKA W TKKF

2017-05-15 22:50:40

Od ponad dwudziestu edycji, dzieci i młodzież uprawiające szachy, w maju spotykają się w siedzibie TKKF Chomiczówka, aby rywalizować w zorganizowanym dla nich turnieju szachowym. Nie inaczej było i tym razem. Prawie 70 zawodników rozgrywało 14 maja przy Pabla Nerudy szachowe partie.


Młodych zawodników przywitali Prezes TKKF Chomiczówka, Jacek Bączkowski oraz członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski. Frekwencyjnie zawody organizowane przez TKKF Chomiczówka przy współpracy z Dzielnicą Bielany okazały się sukcesem. Rok temu, o czym pisaliśmy tutaj, rywalizowało 45 zawodniczek i zawodników. Pomimo bardzo dobrej pogody i możliwości spędzenia czasu na łonie natury, do zmagań przystąpiło ponad 20 zawodniczek i zawodników więcej niż w poprzedniej edycji.

W najmłodszej kategorii wiekowej do lat 8 rywalizowało 26 osób. Na podium stanęli faworyci: Zofia Sajewicz, Mateusz Iwanicki i Michał Grzegrzółka. Zmagania do lat 10 przyciąnęły 22 zawodniczek i zawodników spośród których najlepiej poradził sobie Stefan Ćwiek, który wyprzedził Szymona Pancewicza i Ignacego Abramowicza. 

Rywalizacja 12 latków przyniosła wygraną Ryszarda Ćwieka, który wyprzedził Adama Sieczkowskiego i Dominika Wojnę, a w najstarszej grupie tryumfował Szymon Poziomkowski przed Michałem  Kijowskim i Marzeną Harazińską.

Statystycznie warto dodać, że w poprzedniej, XXI edycji Stefan i Ryszard Ćwiek również znajdowali się na podium, ale nie odnieśli zwycięstw.

MG źródło: inf. własna