SZACHOWY 11 LISTOPADA NA CHOMICZÓWCE

2021-11-12 09:47:26

Ogromną popularnością cieszył się tradycyjny XXVI już turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości. Młodzi szachiści rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, z imprezie realizowanej przez TKKF Chomiczówka.


Pomimo pandemii popularność szachów na Bielanach nie słabnie. Jest wręcz przeciwnie, co udowodniła frekwencja. Zmagania otworzyli przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski, jak również radni – Marcin Włodarczyk i Piotr Walas. Burmistrz Pietruczuk podkreślił wysoką frekwencję i zainteresowanie zmaganiami, życząc wszystkim w tym szczególnym dniu powodzenia w rywalizacji, będącej świetnym sposobem świętowania 11 listopada.

W najmłodszej kategorii wiekowej do lat  8 tryumfował Leon Zalewski, reprezentujący barwy klubu z Ursynowa. Wśród dziesięciolatków najlepiej poradził sobie Natan Okrągły, który odniósł komplet zwycięstw. Natan reprezentował barwy klubu Czternastka Warszawa.

Rywalizacja 12-latków przyniosła wygraną Dawida Dobosiewicza z MTSz Mińsk Mazowiecki. W najstarszej grupie, do 16 roku życia ze sporą przewagą zwyciężył Krzysztof Wesołek z UKS Hetman Puszcza Mariańska.

Następną imprezą szachową, organizowaną przez Urząd Dzielnicy Bielany, będzie Bielański Festiwal Gier Stolikowych.

Red / fot: SK