SZEGEDYŃSKA DOMINUJE W RACIBORZU

2018-04-16 23:11:51

Pływaczki i pływacy SP 263 nadal na pływackiej drodze po złote medale. W Raciborzu rozegrano mistrzostwa szkół sportowych w pływaniu. Zdominowała je szkoła z ulicy Szegedyńskiej.

Zmagania toczono w kategoriach młodzików (10-14 lat) i juniorów (15-16 lat). Drużyna SP 263 podczas zawodów w Raciborzu wywalczyła aż 22 medali z czego siedem z nich było medalami złotymi. Wszystkie w młodszej z kategorii. Jak podaje na swojej stronie portal megatiming.pl w swojej analizie (news tutaj) "liderem ekipy był Oliwier Sieczek, który wygrał dystanse 50m stylem dowolnym (25.45) oraz 100 i 200m stylem grzbietowym (59.94 i 2:07.78 – najbardziej wartościowy wynik wśród chłopców 10-14lat), a także dorzucił srebro w rywalizacji kraulistów na dystansie 100m. Wraz z kolegami z drużyny Pawłem Białkiem, Ksawerym Masiukiem i Maximem Jendrzejczykiem zwyciężył też zmagania sztafetowe na 4x100m stylem dowolnym chłopców".

Warto dodać, że duża część uczniów SP 263 w Warszawie to pływacy UKS G-8 Bielany. Nie tak dawno, szkoła z ulicy Szegedyńskiej zwyciężyła w MD Bielany (informacja tutaj), a następnie zdominowała Warszawską Olimpiadę Młodzieży (informacja tutaj).

Medalowe miejsca SP 263 w Raciborzu:

1. SP 263 - 4 x 100 metrów stylem dowolnym (Białek, Masiuk, Sieczek, Jendrzejczyk)
1. Oliwier Sieczek - 200 metrów stylem grzbietowym
1. Oliwier Sieczek - 50 metrów stylem dowolnym
1. Oliwier Sieczek - 100 metrów stylem grzbietowym
1. Marcel Tarasewicz - 100 metrów stylem klasycznym
1. Ksawery Masiuk - 200 metów stylem zmiennym
1. SP 263 - 4 x 50 metrów stylem dowolnym (Masiuk, Białek, Łotowska, Augustynowicz)