UDANE OTWARCIE SIATKAREK SPARTY

2016-03-12 10:22:22

Wyśmienicie zaczął się półfinał MP Juniorek w siatkówce dla zawodniczek ESPES Sparty Warszawa. W inauguracyjnym meczu turnieju podopieczne trenera Piotra Najmowicza pokonały 3:0 Zryw Volley Iława i prowadzą w swojej grupie.

W meczu z siatkarkami w północno-wschodniej Polski wszystko poszło po myśli gospodyń, które w półfinale MP Juniorek walczą o to, aby w gronie czterech zespołów zająć co najmniej drugie miejsce i wywalczyć awans do wymarzonego finału tegorocznych zmagań w kraju. Już w pierwsze odsłonie bielańska drużyna wysłała do rywalek komunikat, że szczególnie we własnej hali jest groźna. Wyrównana walka toczyła się do wyniku ... 4:3. Następnie z każdą chwilą stołeczne siatkarki odskakiwały przeciwniczkom, aby wygrać 25:12.

Dużo silniejszy opór postawiły zawodniczki z Iławy w drugim secie. Zespół gości prowadził nawet 20:17 i wydawało się, że wyrównanie jest bardzo bliskie, jednak końcówka należała do ESPES Sparty, która przy tym stanie gry zdobyła sześć punktów pod rząd, aby ostatecznie wygrać 25:22.  Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Izabelę Matyszczak.

Ostatnia część meczu rozpoczęła się w wymarzony sposób dla ESPES Sparty. Prowadzenie 5:1 i 10:4 i 18:10 pokazuje, jaką kontrolę nad tym setem miały bielańskie siatkarki, które ostatecznie wygrały tę partię 25:18, dzięki czemu mogą spokojnie przygotowywać do drugiej konfrontacji turniejowej. Rywalkami gospodyń turnieju będzie Impel Wrocław. Wrocławianki pokonały w pierwszym meczu 3:1 drużynę Szóstki Mielec. Można z ogromnym prawdopodobieństwem stwierdzić, że zwycięzca tej konfrontacji awansuje do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek.

Wyniki spotkań I dnia turnieju

ESPES Sparta Warszawa - Zryw Volley Iława 3:0 (25:12, 25:22, 25:18)
Impel Wrocław - Szóstka Mielec 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:19)

Tabela po pierwszym dniu zmagań:
Miejsce Drużyna Mecze Sety Małe punkty Punkty
1. ESPES Sparta Warszawa 1 3:0 75:52 3
2. Impel Wrocław 1 3:1 97:82 3
3. Szóstka Mieler 1 1:3 82:97 0
4. Zryw Volley-Iława 1 3:0 52:75 0

Początek meczu zaplanowano 45 minut po pierwszym meczu drugiego dnia turnieju, zaplanowanym na 10:45. Turniej odbywa się w hali CRS Bielany przy ulicy Lindego 20.

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski