WIKTOR WOJCIECHOWSKI Z MEDALAMI W BRAZYLII

2024-01-19 13:51:24

W dniach 15-20 stycznia w Sao Paulo (Brazylia) odbywają się Igrzyska Młodzieży Niesłyszącej. Świetnie spisał się w nich zawodnik UKS G-8 Bielany – Wiktor Wojciechowski. Młody zawodnik klubu z Szegedyńskiej w Brazylii wywalczył aż cztery medale – dwa srebrne i dwa brązowe.

 
Podopieczny trenera Tomasza Domżały zajął trzecie miejsce na 400 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem grzbietowym, jak również drugie miejsca w rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem dowolnym. To znaczny postęp zawodnika bielańskiego klubu, który rok temu na zawodach w Buenos Aires plasował się pod koniec pierwszej i w drugiej dziesiątce stawki w zależności od konkurencji.
 
Do tej pory Polska na zawodach wywalczyła 10 złotych, 5 srebrnych i 15 brązowych medali.

- Wielkie gratulacje dla Wiktora. To kolejny sukces zawodnika, będący efektem ciężkiej pracy i świetnego przygotowania sztabu trenerskiego, który w UKS G-8 Bielany pracuje na poziomie światowym, czego jesteśmy świadkami praktycznie co chwilę. Cieszymy się z sukcesu i jest nam tym bardziej miło, że środowisko UKS G-8 Bielany nieprzerwanie od lat związane jest z naszą Dzielnicą, a współpraca między samorządem, a klubem, układa się wzorowo - skomentował sukces Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.
 
 Red / fot: Fanpage UKS G-8 Bielany