Z LEGIONOVIĄ O PRYM NA MAZOWSZU

2016-02-06 18:09:04

Młode siatkarki ESPES Sparty Warszawa zanotowały dwa kolejne zwycięstwa w Mistrzostwach Mazowsza Juniorek, rozgrywanych w Legionowie. Z czterema wygranymi na koncie w ostatnim meczu spotkają się z gospodarzami - niepokonaną drużyną Legionovii. Będzie to mecz o złoto.

Po pierwszych dwóch spotkaniach Mistrzostw Mazowsza Juniorek, w konfrontacji z rezerwami Legionovii Legionowo zawodniczki z Bielan musiały się sporo natrudzić, aby wywalczyć upragnione zwycięstwo. Spotkanie trwało pięć setów, a zespół Dawida Michora pokazał, że wie na czym polegra gra w siatkówkę. Po stosunkowo łatwo wygranym pierwszym secie, w drugim to zawodniczki z Legionowa przejęły zdecydowaną inicjatywę. Dwa kolejne - bardziej wyrównane sety również zakończyły się podziałem zwycięskich partii. O wygranej zadecyował tie break zakończony wynikiem 15:11.

W meczu z drużyną Ósemki Siedlce siatkarki z Warszawy wygrały 3:1 mimo kontuzji Zuzanny Florczak i Karoliny Dąbrowskiej.

W ostatnim, piątym meczu turnieju, zaplanowanym na godzinę 16:00, zawodniczki ESPES Sparty staną przed najtrudniejszym zadaniem. Ich rywalem będzie zespół gospodarzy - Legionovii Legionowo, który broni tytułu i podobnie jak ESPES Sparta, zwyciężył w pierwszych czterech meczach turnieju.

Wyniki 3 i 4 meczu Sparty Warszawa w Mistrzostwach Mazowsza Juniorek:
\Legionovia II Legionowo –  ESPES Sparta Warszawa, 2:3 (25:18, 11:25, 22:25, 25:23, 11:15)
ESPES Sparta Warszawa - UKS Ósemka Siedlce 3:1 (20:25, 25:13, 25:21, 25:20)

MG źródło: inf. własna / fot: Barbara Adamska - fanpage Sparty Warszawa