BIELAŃSCYCY OLIMPIJCZYCY GOŚCILI W RATUSZU

2021-07-06 13:25:06

Bielańscy olimpijczycy reprezentujący barwy AZS AWF Warszawa i UKS G-8 Bielany, gościli w bielańskim Ratuszu. Już niedługo na Igrzyska Olimpijskie do Tokio wyleci liczna grupa sportowców, którzy swoją karierę sportową związali z Bielanami.

 

Wciąż o kwalifikacje walczą jeszcze lekkoatleci, jednak już dziś wiemy, że do Tokio pojedzie minimum 14 sportowców z bielańskich klubów, co stanowi absolutny rekord. Dwunastu z nich będzie reprezentowało AZS AWF Warszawa. Dwójkę wysyła UKS G-8 Bielany.

Dzielnica Bielany podjęła swoich gości na śniadaniu w sali obrad bielańskiego Ratusza, życząc powodzenia w zbliżających się zmaganiach w Tokio. Na spotkaniu, na zaproszenie Zarządu Dzielnicy Bielany, pojawili się: rektor Akademii Wychowania Fizycznego – Bartosz Molik, Kanclerz AWF – Maciej Hartfil, władze klubów: Michał Obukowicz i Mariusz Kosman z ramienia AZS AWF Warszawa i Dariusz Czerwonka z UKS G-8 Bielany.

Nie zabrakło samych sportowców. Przy ulicy Żeromskiego w przerwie między intensywnymi przygotowaniami gościli: Agnieszka Kobus-Zawojska (wioślarstwo), Magdalena Piekarska-Twadrochel (szermierka), Szymon Pośnik (wioślarstwo), Dariusz Kowaluk (lekkoatletyka), Kacper Stokowski (pływanie) i Bartosz Piszczorowicz (pływanie). Licznie obecni byli również trenerzy bielańskiej ekipy olimpijskiej, bez których sukces w postaci przepustki do Tokio nie był możliwy.

- Cieszę się, że gościmy Was naszym Ratuszu. Opracowaliśmy przez lata pewien system współpracy z podmiotami, jak przedszkola, szkoły, kluby, uczelnie, który jak widać się sprawdza i jest mi tym milej, że reprezentujecie barwy nie tylko swoich klubów i Polski, ale również Dzielnicy Bielany. Na przykładzie chłopaków z UKS G-8 Bielany, mogę powiedzieć, że pamiętam ich od bardzo młodych lat, trenujących na bielańskich basenach, a dziś siedzi tutaj Kacper Stokowski i jest gotów do wylotu do Tokio. To fantastyczne obserwować Wasz rozwój na przestrzeni lat. Gratuluję również świetnego szkolenia Akademikom, którzy po raz kolejny udowadniają świetną współpracę między klubem, a uczelnią – podkreślił Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

- Nominacje i cały czas przed występem w Igrzyskach Olimpijskich to dla Was bardzo ważny i pełen emocji moment. Obecnie trwają ostatnie przygotowania i wierzę, że w Tokio powalczycie o jak najlepsze wyniki i z Azji wrócicie równie szczęśliwi, jak jesteście szczęśliwi obecnie, gdy wyjeżdżacie. Bardzo istotny jest system, o którym wspomniał Burmistrz Pietruczuk. Dziś w tym gronie olimpijczyków jest trzech moich uczniów, z którymi miałem okazję pracować, co pokazuje, że ten system działa – podkreślił odpowiedzialny za sport w Dzielnicy Bielany, zastępca Burmistrza Andrzej Malina.

Radość ze współpracy z Dzielnicą, jak również możliwości spotkania, wspólnej integracji i wsparcia ze strony Bielan dla dwóch najbardziej utytułowanych klubów sportowych podkreślali w krótkich wystąpieniach: rektor Akademii Wychowania Fizycznego Bartosz Molik (czterech studentów AWF jedzie do Tokio z ramienia AZS AWF Warszawa), Dariusz Czerwonka, Michał Obukowicz, Paweł Słomiński i Mariusz Kosman.

Spotkanie było także okazją do przekazania wszystkim uczestnikom pamiątek Dzielnicy Bielany, w postaci sportowych kurtek, jak również rozmowach o współpracy, która zaowocuje dla klubów i sportowców przyszłymi korzyściami.

Zaproszenie na trening wioślarski dla uczestniczących w spotkaniu członków Zarządu Dzielnicy Bielany: Grzegorza Pietruczuka, Andrzeja Maliny i Włodzimierza Piątkowskiego, przekazała Agnieszka Kobus-Zawojska, podkreślając w formie żartu, że w tak dużym gronie nie będzie okazji do wyparcia się i odmówienia spróbowania swoich sił w jej dyscyplinie sportu.

Lista olimpijczyków, reprezentujących bielańskie kluby podczas IO w Tokio:
 1. Magdalena Piekarska-Twardochel – szermierka
 2. Pia Skrzyszowska – lekkoatletyka
 3. Patrycja Adamkiewicz – taekwondo olimpijskie
 4. Agnieszka Kobus-Zawojska- wioślarstwo
 5. Szymon Pośnik – wioślarstwo
 6. Dominik Czaja – wioślarstwo
 7. Angelika Sarna – lekkoatletyka
 8. Paulina Paluch – lekkoatletyka
 9. Dominika Baćmaga - lekkoatletyka
 10. Dariusz Kowaluk – lekkoatletyka
 11. Wiktor Suwara – lekkoatletyka
 12. Radosław Kawęcki – pływanie
 13. Kacper Stokowski – pływanie
 14. Bartosz Piszczorowicz –pływanie
(od 1 do 11 – reprezentanci AZS AWF Warszawa, 13 i 14 – reprezentanci UKS G-8 Bielany)
 
O Wynikach bielańskich sportowców w Tokio będziemy na bieżąco informowali.
Red