ADRIAN CASTRO ZE SREBREM W TOKIO!

2021-08-25 12:34:00

Dobre wiadomości z Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Reprezentant IKS AWF Warszawa, Adrian Castro, wywalczył srebrny medal w turnieju szermierki. W szermierce kategorii ?B? na wózkach zawodnik bielańskiego klubu już dzień po rozpoczęciu rywalizacji, mógł cieszyć się ze srebrnego medalu.

 Choć turniej nie zaczął się dla niego udanie, bo od porażki z reprezentantem Grecji, później wszystko poszło już lepiej. Odniósł pięć kolejnych wygranych z reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Albertem Kamałowem, Białorusinem Andrijem Praniewiczem, Irakijczykiem Ammarem Alim, Chińczykiem Yanke Fengiem oraz Japończykiem Ryuji Ondą.

W ćwierćfinale Castro zmierzył się z Węgrem Istvanem Tarjany, pokonując go bardzo pewnie 15:4. W pojedynku decydującym o awansie do finału stanął w szranki z Grekiem Triantafyllou, który okazał się lepszy w pierwszym pojedynku turniejowym Polaka. Tym razem górą był zawodnik IKS AWF Warszawa, torując sobie drogę do finału, gdzie niestety, po bardzo zaciętym boju, musiał uznać wyższość Yanke Fenga. To drugi medal olimpijski w karierze utytułowanego sportowca bielańskiego klubu.

Wcześniej cieszył się z podium w Rio de Janeiro. - Powinno się odnaleźć w sobie pasję lub coś, w czym będziemy się spełniać. Być wytrwałym, nie poddawać się oraz nie bać się spełniać i realizować swoich marzeń. Wiara w siebie może sprawić, iż uświadomimy sobie to, że niepełnosprawność jest tylko w naszej głowie — mówił w wywiadzie z przedstawicielami Międzynarodowej Fundacji "Reaxum" mistrz paraolimpijski.

W najlepszych ósemkach w swoich kategoriach rywalizacji szermierczej zameldowali się również  Kinga Dróżdż, Marta Fidrych i Grzegorz Pluta.

Red / fot: Fanpage IKS AWF Warszawa / źródło: onet.pl / inf. własna