ANNA ŁUKASIAK Z BRĄZOWYM MEDALEM ME

2021-04-28 11:27:02

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w zapasach, w których brała udział reprezentacja AZS AWF Warszawa. Rozgrywane w stolicy zawody przyniosły sporo radości przedstawicielom bielańskiego klubu, szczególnie dla Anny ŁukasiakŁącznie w Warszawie reprezentanci Polscy wywalczyli 9 medali indywidualnych i jeden drużynowy. Spośród bielańskich sportowców, najlepiej poszło Annie Łukasiak, która mogła cieszyć się z brązowego medalu tej prestiżowej imprezy. Zawodniczka AZS AWF Warszawa była zaskoczona tym, jak łatwo udało się jej wywalczyć medal w walce decydującej  medalu z zawodniczką Młodawii – Ciricu Budea. – Medal będzie jeździł póki co wszędzie, będzie stał na honorowym miejscu – nie kryła radości zawodniczka w rozmowie z dziennikarzami Polskiego Radia. Anna Łukasiak startowała w kategorii 50 kilogramów.

Dużo emocji dostarczył także start Romana Pacurkowskiego, który ostatecznie wywalczył piątą pozycję w zmaganiach 70 kilogramów. Trzynasty w kategorii do 77 kilogramów był Iwan Nylypiuk – trzeci z reprezentantów AZS AWF Warszawa.

Wszystkich zawodników i sztab trenerski, z trenerem Arturem Kruszewskim – ojcem sukcesu Anny Łukasiak odwiedzili na treningu przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk i odpowiedzialny za sport, były Mistrz Świata w zapasach – Andrzej Malina, aby osobiście pogratulować Akademikom dobrych występów.

Red / fot: Fanpage sekcji zapaśniczej AZS AWF Warszawa