BIELAŃSKIE WYSTĘPY W AMSTERDAMIE

2016-07-12 12:59:14

Za nami rekordowe dla Polski lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. W zawodach wzięła udział reprezentacja AZS-AWF Warszawa. Choć zabrakło medali dla Bielan, nie zabrakło emocji w związku z występami bielańskich sportowców.

Stołeczny AZS-AWF Warszawa reprezentowały Joanna Jóźwik w biegu na 800 metrów, Emilia Ankiewicz w biegu na 400 metrów przez płotki, Justyna Śmietanka w skoku o tyczce oraz reprezentująca jeszcze formalnie stołeczny klub Anna Kiełbasińska na 200 metrów oraz w sztafecie 4 x 100 metrów.

Anna Kiełbasińska przedarła się przez eliminacje z czasem 23.21. Słabiej poszło Polce w półfinale, gdzie uzyskała czas 23.36, co nie pozwoliło jej na awans do finału. W sztafecie 4 x 100 metrów Polki w Annną Kiełbasińską w składzie zajęły siódme miejsce, z czasem 43.24 i pojadą na IO do Rio de Janeiro.

Emilia Ankiewicz, która biła w Amsterdamie swoje rekordy życiowe, odnotowała bardzo udane zawody, ostatecznie zajmując ósme miejsce w rywalizacji na 400 metrów przez płotki. W półfinale zawodniczka bielańskiego klubu ustanowiła swój nowy rekord życiowy, wynoszący obecnie 56.05. W finale Emilia Ankiewicz wywalczyła czas 57.31.

Joanna Jóźwik zajęła szóste miejsce w rywalizacji na 800 metrów. Polka dość łatwo przebrnęła półfinał, uzyskując czas 2:01.52. Niestety w finałowej rywalizacji okazała się słabsza od pięciu rywalek, co sprawiło jej spory zawód. W finale odnotowała najlepszy czas w tegorocznych startach -  2:00.57.

Nieco słabiej zaprezentowała się Justyna Śmietanka, która nie zaliczyła wysokości 4,35 i ostatecznie zajęła 21. miejsce. Jak przyznała sama tyczkarka, w dobrych skokach przeszkadzał podczas drugiego dnia zmagań silny wiatr.

MG źródło: pzla.pl / fot: AZS-AWF Warszawa.pl