CHOMICZÓWKA ZNÓW BIEGAŁA

2016-01-17 19:05:10

33. Bieg Chomiczówki i 11. Bieg o Puchar Bielan przeszły do historii. Po raz kolejny śmiało można stwierdzić, że oba rozgrywane tradycyjnie w trzecią niedzielę stycznia biegi, były udanym otwarciem sezonu.

Zmagania w rywalizacji mężczyzn zdominowali zawodnicy Śląska Wrocław. W Biegu o Puchar Bielan, toczonym na dystancie 5 kilometrów zwyciężył Arkadiusz Gierdzielewski  ze (14:59) Jego klubowy kolega, Błażej Brzeziński (46:15) nie miał sobie równych na 15 kilomterów w Biegu Chomiczówki. W rywalizacji kobiet na krótszym dystanie zwyciężyła Ewa Jagielska, reprezentująca barwy Omegi Kleszczów, a na 15 kilometrów Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin.

Najlepszym biegaczem z Warszawy, startującym w Biegu o Puchar Bielan okazał się Oskar Wojtalik, sklasyfikowany na 7. miejscu z czasem 16:31. Dobre, 10. miejsce wywalczył zawodnik UKS G-8 Bielany - Kacper Rzuczkowski. W rywalizacji na piętnaście kilometrów, toczonej w ramach Biegu Chomiczówki najwyższą, 4. pozycję wśród stołecznych zawodników wywalczył Łukasz Oskierko (49:29). Dziesiąte miejsce zajął Sebastian Polak.

Na zakończenie imprezy w Zespole Szkół nr 124 przy ulicy Conrada w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród. Organizatorzy przewidzieli aż 75 statuetek za osiągnięcia indywidualne, w poszczególnych kategoriach wiekowych, dla zawodników startujących w obu biegach. Wszyscy uczestnicy biegu, mogli wygrać atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów, którzy z roku na rok coraz mocniej wspierają Bieg, stale zwiększający swoją popularność, wykraczającą powoli poza granice naszego kraju. Największe owacje publiczności zgromadzonej w hali, zebrali najstarsi zawodnicy - Bogusław Granat startujący jako jedyny w kategorii U-80 oraz Janina Rosińska rywalizujaca w kategorii K-80.

Zawodnicy po raz kolejny docenili aspekt organizacyjny biegów. Pomimo niełatwych warunków i intensywnych opadów śniegu, jakie w piątek nawiedziły Warszawę, organizujący zmagania TKKF Chomiczówka i Urząd Dzielnicy Bielany postarali się o to, aby trasa była bezpieczna i odpowiednio odśnieżona. Wszyscy uczestnicy zmagań mogli liczyć na ciepły posiłek, napoje oraz ważne przy niskich temperaturach koce termiczne.

MG źródło: inf. własna