CITY TRAIL PONOWNIE NA BIELANACH 3 GRUDNIA

2022-11-30 08:09:21

W sobotę, 3 grudnia odbędzie się drugi bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa w edycji 2022/2023. To cykliczna impreza na dystansie 5 km, rozgrywana na ścieżkach Lasu Młociny. W październikowych zawodach wzięło udział 572 biegaczy. Zmagania wspiera Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

W poprzedniej edycji zwycięstwo odnieśli Kamil Jastrzębski i Emilia Mazek. Podobnie, jak przed miesiącem - rywalizacji dorosłych towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. W poprzedniej imprezie wystartowało 292 młodych adeptów biegania. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 30 listopada. Rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów.

5 x 5 km – bez limitu czasu i limitu miejsc
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano 5 biegów – wszystkie na tej samej, 5-kilometrowej, przełajowej trasie. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec minimum 3 razy. Podsumowanie edycji odbędzie się na oddzielnej, szóstej imprezie. Poza tym, organizatorzy planują ogólnopolski finał sezonu (CITY TRAIL odbywa się w dziesięciu miastach w całej Polsce) pod nazwą CITY TRAIL Gold.  
- Regularność w aktywności fizycznej jest kluczowa, aby obserwować efekty w postaci lepszej kondycji, poprawy samopoczucia, czy utraty zbędnych kilogramów. I właśnie dlatego cykliczna formuła biegów CITY TRAIL jest dobrym motywatorem. Dla każdego. Biegaczy, którzy trenują i startują w zawodach z zamiarem poprawiania rekordów życiowych, ale także dla osób, które biegają rekreacyjnie, dla przyjemności i zdrowia - opisuje ideę Piotr Książkiewicz - pomysłodawca cyklu.

Zapisy trwają
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Warszawą biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Wrocławiu. Warszawską odsłonę cyklu wspiera Urząd Dzielnicy Warszawa -Bielany.

Harmonogram wydarzenia:

    godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów
    godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
    godz. 9:50 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m)
    godz. 10:00 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m)
    godz. 10:10 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
    godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów biegu głównego
    godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

inf. prasowa / fot: materiały organizatora