CZAJA DRUGI, KOBUS CZWARTA

2017-05-30 16:58:00

?W czeskiej miejscowości Racice odbyły się Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie. Nie zabrakło bielańskich akcentów w postaci dobrych występów zawodników AZS-AWF Warszawa. Srebrny medal w czwórce podwójnej wraz z kolegami wywalczył Dominik Czaja.

Dominik Czaja płynął wraz z Dariuszem Radoszem, Wiktorem Chabelem i Adamem Wicenciakiem. Polacy ulegli jedynie Litwinom i dystans 2000 metrów przepłynęli w czasie 5:48.020. Biało-czerwoni rozkręcali się z każdym metrem przepłyniętego dystansu. Po kilometrze byli zaledwie na czwartym miejscu, na 500 metrów przed metą awansowali na najniższy stopień podium, a ostatecznie zajęli drugie miejsce, pokonując Włochów i osłabionych Brytyjczyków.

W zawodach wraz z koleżankami z czwórki startowała również druga bielanska wioślarka - Agnieszka Kobus. Polska osada zajęła czwarte miejsce choć na półmetku Kobus, Springwald, Wieliczko i Zilmann znajdowały się na trzecim miejscu podium.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage AZS-AWF Warszawa