CZERWCOWE MEDALE TENISISTÓW IKS

2017-06-05 17:11:53

Pierwszy weekend czerwca przyniósł II GP Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, a wraz z nim, cenne medale dla bielańskiego IKS-AWF Warszawa.

Podczas zawodów w Gdańsku bielańscy tenisiści stołowi wywalczyli trzy medale - po jednym każdego koloru. W klasie 6-7 złoto wywalczyła Katarzyna Marszał, w tej samej kategorii brązowy medal powędrował do Klaudii Bargłowskiej, a srebro w klasie 9 wywalczył Paweł Konstantyn. Katarzyna Marszał w trzech meczach zgromadziła 6 punktów, wywalczając dziewięć setów, przy jedynie dwóch straconych, w pojedynkach z drugą w klasyfikacji generalnej Jolantą Kopaczyńską. Paweł Konstantyn uległ jedynie zawodnikowi z Krakowa - Pawłowi Jabłońskiemu.

Z wyników wartych odnotowania w wykonaniu tenisistów stołowych IKS-AWF Warszawa, warto odnotować, że w pierwszej ósemce turnieju znalazł się Krystian Spilaszek w klasie 10. W tej samej kategorii rywalizowali również najmłodsi gracze IKS-AWF Warszawa. 14-letni Piotrek Fabisiak i 12-letni Maciek Domin, którzy uplasowali się ex aequo na miejscu 15-16.

Nieźle w klasie 6 zaprezentował się Michał Zawodnik, który mimo kontuzji pokonał pierwszy raz w karierze Vladimira Uzelaca z SSN Start Łódź. Niewiele brakowało do wygranej z T.Miką (Zielona Góra), który ppokonał Michała Zawodnika dopiero po pięciu setach. Niestety kontuzja przeszkodziła bielańskiemu zawodnikowi w dalszych fazach rozgrywek. W przedziale 9-12 miejsca uplasowali się Piotr Sypuła (kl.7), Krystian Kowalczyk (kl.8), Jarek Król i Michał Zawodnik (kl.6).

MG źródło: pzts.pl / fot: IKS-AWF Warszawa