DUBIELLA I NOWICKI NAJLEPSI Z CT GOLD

2023-04-03 10:24:39

W weekend Bielany były gospodarzem imprezy City Trail Gold, na której zebrała się absolutna czołówka przełajowych biegaczy z kraju. W Lesie Bielańskim rywalizowano w trzech biegach - otwartym, elity kobiet i elity mężczyzn.

Organizowana przez Fundację Krok do Natury oraz Dzielnicę Bielany finałowa impreza City Trail Gold w swoim założeniu ma na celu sprawdzenie, którzy zawodnicy z kraju, będący w czołówkach biegów CityTrail w poszczególnych miastach, są obecnie najmocniejsi. Na Bielany zjechała elita wszystkich ogólnokrajowych imprez, aby między sobą rozstrzygnąć, kto był najszybszy w zakończonym niedawno cyklu, obejmującym łącznie 50 biegów.

W Lesie Bielańskim wytyczono dwie pętle po 2500 metrów, a na początku do rywalizacji przystąpili wszyscy zapisani do biegu towarzyszącego. Zwyciężył Patryk Domińczak z Łowicza z niezłym czasem 18:46. Na starcie stanął również Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk. - Cieszę się, że tak prestiżowa impreza biegowa odbywa się na Bielanach, także dzięki wsparciu samorządu. Na każdym kroku staramy się podkreślać jak istotne dla Dzielnicy Bielany jest kształtowanie zdrowych postaw, także poprzez bieganie. Jest dla nas bardzo miłe, gdy otrzymujemy od uczestników informację zwrotną, że na Bielanach lubią rywalizować, a jeśli są spoza naszej Dzielnicy, to lubią tu wracać - podkreślił Burmistrz, który uzyskał czas 23:59.

Po imprezie towarzyszącej na starcie stanęła elita biegu kobiet. Zwyciężyła Monika Dubiella z Gdańska, która wyprzedziła zwyciężczyznię tegorocznego Biegu o Puchar Bielan - Svitlanę Sanko. Na trzecim miejscu finiszowała  Marta Łagownik. Złota medalistla minęła linię mety z czasem 17:31 - o pięć sekund lepszym niż druga na mecie Białorusinka.

Wśród mężczyzn walkę o złoto stoczyli Sebastian Nowicki i Kamil Jastrzębski, który w lutym wygrywał na Bielanach Bieg Chomiczówki. Ostatecznie na drugiej pętli rywalizację na swoją korzyść rostrzygnął Sebastian Nowicki, mijając linię mety z czasem 15:16. Na trzecim miejscu finiszował Patryk Stypułkowski.

Red / fot: Paweł Zając - materiały organizatora