DWA SREBRA SZERMIERZY W DMP

2020-10-13 09:05:30

Za nami Drużynowe Mistrzostwa Polski seniorów w szermierce. Srebrny medal powędrował do florecistów AZS AWF Warszawa, którzy ulegli jedynie zespołowi z Poznania. Na drugim stopniu podium stanęły również szpadzistki.

Bielańscy floreciści występujący w składzie Czartoryski, Majewski, Surwiłło, Zakrzewski dotarli do finału, w którym 34:45 ulegli Poznaniakom.

Kolejny medal powędrował na Bielany dzięki szpadzistkom: Kamila Pytka, Magdalena Pawłowska, Marta Białek i Magdalena-Twardochel Piekarska przegrały jedynie z zespołem AZS AWF Kraków.  W finale padł wynik 34:45. Druga drużyna AZS AWF Warszawa uplasowała się na ósmej pozycji.

Florecistki AZS AWF Warszawa w składzie  Daniewska, Jeglińska, Włosińska uplasowały się na czwartym miejscu. Po wyeliminowaniu Gdańszczanek przegrały z zespołem AZS UAM Poznań.
Szablistki wywalczyły piąte miejsce. Natalia Gałecka, Małgorzata Kozaczuk, Natalia Laskowska i Emilia Rowińska w ćwierćfinale musiały uznać wyższość drużyny z Konina. Dziesiąte miejsce zajęli klubowi koledzy naszych szablistek.

Red / fot: zdjęcie z Facebooka Magdaleny Piekarskiej-Twadrochel