DWÓCH BIELAŃCZYKÓW W EUROPEJSKIEJ SZÓSTCE

2017-12-15 20:09:57

Radosław Kawęcki piąty, Kacper Stokowski szósty na Mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie, w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym. To bardzo wartościowe wyniki zawodników reprezentujących AZS-AWF Warszawa i UKS G-8 Bielany.

Już w eliminacjach i półfinałach, w których od samego początku dwaj bielańscy pływacy byli przydzielani do rywalizacji w jednym wyścigu, było wiadomo, że choć o medal będzie bardzo ciężko, można spodziewać się wartościowych rezultatów. Tak też się stało, o czym świadczy rekord życiowy Kacpra Stokowskiego. Urodzony w 1999 roku młody zawodnik z Bielan, pokonał 100 metrów grzbietem w 50 sekund i 41 setnych, co dało mu szóstą pozycję. Piąty Radosław Kawęcki z AZS-AWF Warszawa zameldował się na mecie w czasie 50.18. Zwyciężył fenomenalny Rosjanin Kliment Kolesnikov, który wywalczył również rekord świata juniorów na tym dystansie.

- Jestem w najszybszej szóstce pływaków w Europie! Kilka błędów podczas płynięcia, ale i tak jestem mega szczęśliwy, ciesze się z tego w którym miejscu jestem i czerpie pozytywna energię z każdej chwili. Dzień odpoczynku i start w niedziele 50m stylem grzbietowym - nie krył radości na swoim fanpage w relacji świeżo po starcie Kacper Stokowski.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage Radosława Kawęckiego