DZIEWIĄTY NOCNY KUSY PRZEBIEGŁ PRZEZ BIELANY

2024-06-26 09:21:02

Tradycyjnie 21 czerwca to na Bielanach wielka impreza sportowa, jaką jest Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego. Nie inaczej było i tym razem. Akademia Wychowania Fizycznego wraz z klubem AZS AWF Warszawa, Dzielnicą Bielany i Ministerstwem Sportu i Turystyki zorganizowały imprezę biegową, poprzedzoną sportowym piknikiem dla dzieci i młodzieży.


Sportowy dzień na AWF rozpoczął piknik, podczas którego dzieci zapoznawały się z dyscyplinami sportu, uprawianymi w klubie AZS AWF Warszawa. Uczelnia umożliwiła także kibicom obejrzenie meczu Polska - Austria w swojej hali sportowej, a na deser na fanów sportu czekał  bieg sztafetowy na dystansie 4 x 2500 metrów. Rozgrywany co roku w rocznicę tragicznej śmierci rozstrzelanego w Palmirach wielkiego mistrza, Janusza Kusocińskiego, tradycyjnie przyciągnął tłumy uczestników.Przed imprezą pamiątkowe kwiaty na terenie AWF złożyły władze uczelni, wraz z Burmistrzem Dzielnicy, Grzegorzem Pietruczukiem. Następnie przystąpiono do rywalizacji, poprzedzonej rozgrzewką w wykonaniu Pii Skrzyszowskiej - polskiej nadziei medalowej na IO w Paryżu.Na starcie stanęło ponad 100 drużyn, a spośród nich najleipej zaprezentował się zespół Żórawski Team, na mecie uzyskując wynik 31:51 wyprzedził o niespełna 20 sekund zespół Markowych Biegaczy. W zespołach mieszanych wygrał Klub Sportowy Atleta, a spośród drużyn kobiecych najszybsziej na mecie zameldował się zespół UNTS Warszawa.

Wśród startujących nie zabrakło zespołów związanych z AWF Warszawa, jak drużyna Rektora Bartosza Molika, zespół kanclerza Macieja Hartfila czy zespołu Urzędu Dzielnicy Bielany z Burmistrzem Pietruczukiem w składzie. Można było też wypatrzeć drużyny z Przedszkola 421 czy BKS Wataha Warszawa. W innych sztafetach również mieszkańcy Bielan stawili się bardzo licznie.

- Świetna zabawa, zdrowe spędzenie czasu i uhonorowanie wielkiego mistrza. Można powiedzieć, że impreza idealna - podsumował krótko po biegu Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Red / fot: Marcin Klimczak / Kamil Rojek - materiały organizatora biegu