HISTORYCZNE ZŁOTO KOZACZUK

2018-05-27 19:43:18

Zawodniczki AZS-AWF Warszawa perfekcyjnie wykorzystały atut własnego obiektu podczas Mistrzostw Polski we florecie i szabli. Najcenniejszy rezultat osiągnęła złota medalistka MP seniorek - Małgorzata Kozaczuk, która po tytuł sięgnęła po raz pierwszy w karierze. Nie był to jednak jedyny powód do radości.

Małgorzata Kozaczuk w finale zmagań spotkała się z Zuzanną Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Wydawało się, że olimpijka z Bielan nie zdoła wywalczyć upragnionego złota, gdyż w finale przegrywała już 10:14. Małgorzata Kozaczuk wykazała się jednak fantastyczną odpornością psychiczną i doprowadziła do wyniku 15:14, zdobywając bardzo cenny krążek. Ostatnie, decydujące trafienie można obejrzeć tutaj.

Z niezłej strony zaprezentowały się również klubowe koleżanki Małgorzaty Kozaczuk, zajmując miejsca tuż za podium. Silna drużyna AZS-AWF Warszawa, w rywalizacji drużyn wywalczyła srebrny krążek, ulegając drużynie Zagłębiowskiego klubu 42:45.

W drużynach floretu kobiet zespoły Akademików zajęły dziewiąte i jedenaste miejsce. Floreciści sklasyfikowani zostali na niezłej piątej pozycji (druga drużyna na dziesiątej).  Szabliści zajęli ósme miejsce. Druga drużyna szablistek również była óśma.

Bielańska zawodniczka nie kryła radości. - Zapisuję piękny dzień w mojej karierze sportowej! Zostałam pierwszy raz indywidualną Mistrzynią Polski seniorek! O starcie w turnieju decyzję podjęłam w ostatniej chwili, ponieważ mój stan zdrowia nie był pewny. Chciałam bardzo podziękować mojemu trenerowi Marek Gniewkowski za wsparcie pod każdym względem, moim najbliższym Marcin (wsparcie rodziny naprawdę daje kopa), wszystkim którzy przybyli na turniej i którzy byli ze mną na odległość. Kasi Dąbrowskiej za pracę z głową, Mateuszowi Wrońskiemu, że dzięki niemu kontuzje mi nie grożą. Pawłowi Góralowi za przygotowanie motoryczne. Jesteście wielcy! - podsumowała Kozaczuk, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do startu.