IKS-AWF Z MEDALAMI W EGER

2017-02-21 20:41:42

Bardzo udany występ odnotowała reprezentacja IKS-AWF Warszawa podczas pucharu Świata w szermierce na wózkach, w węgierskiej miejscowości Eger. Na Bielany sportowcy z IKS wrócili z cennymi medalami.

Na południe Europy pojechała całkiem pokaźna grupa reprezentantów bielańskiego klubu, która zaprezentowała się u Madziarów z bardzo dobrej strony. Najlepiej poszło IKS-AWF Warszawa w szabli kobiet (kategoria B), gdzie na dwóch najwyższych stopniach podium znalazły się dwie zawodniczki bielańskiego klubu, wyprzedzając dwie Ukrainki.

Szpada kategoria B:
9. Patrycja Haręza (MSKiS Jaworzno / FPON Ratownik Górniczy / IKS-AWF)

11. Norbert Całka
12. Michał Nalewajek
17. Rafał Treter
26. Radosław Stanek
38. Michał Siatkowski

W drodze po medal Alan Surajewski uporał się z Włochem Leopizzim, zwyciężając 15:6, a następnie w pokonanym polu został Francuz Grandrillon (15:11). Dopiero w półfinale Alan  Surajewski przegrał z Białorusinem Pranevichem 7:15.

Szabla kategoria B:
W drodze po medal Adrian Castro pokonał 15:4 Francuza Maxime Valet, następnie Alberta Kaalova z Rosji 15:11 i dopiero w finale uległ Włochowi Alessio Sarri.

2. Adrian Castro

Zwyciężczyni zawodów pokonała w drodze po złoto Niemkę Sylvi Tauber 15:6. W takim samym stosunku Ukrainkę Nadię Doloh. W finale Patrycja Haręza zwyciężyła 15:12 Jadwigę Pacek, która wcześniej, aby dojść do finału zwyciężyła Irmę Khetsuriani z Gruzji oraz Ukrainkę Olgę Yesinę.

1. Patrycja Haręza
2. Jadwiga Pacek

Szpada drużynowa:
Polacy pokonali 45:35 Niemców, następnie ulegli 27:45 Rosjanom. W zaciętym meczu o brąz biało-czerwoni zwyciężyli 45:42 Francuzów.

3. Polska (Norbert Całka, Michał Nalewajek, Mateusz Proksa, Alan Surajewski)

MG / fot: IKS AWF Facebook