KARAŚ I KROPIEWNICKA NAJSZYBCI W WIT

2021-03-02 10:44:59

Dzielnica Bielany wraz z Polskim Związkiem Triathlonu zorganizowała w swojej hali i na pływalni CRS Bielany zawody Warsaw Indoor Triathlon. Zwyciężyli Agnieszka Kropiewnicka i Sebastian Karaś.


 
Zmagania, odbywające się w ścisłym reżimie sanitarnym i przeznaczone jedynie dla uczestników, posiadających licencje zawodnicze Polskiego Związku Triathlonu przyniosły wiele emocji. Coraz bardziej popularny triathlon halowy, gdzie zmagania odbywają się na pływalni, trenażerach i bieżniach przyciągnął tym razem na obiekt CRS Bielany 114 uczestników, podzielonych na serie.

W zmaganiach Warsaw Indoor Triathlon wystartowało ponad 110 zawodniczek i zawodników, podzielonych na serie. Do każdej z grup przydzielono 12 zawodników. Na początek zawodnicy mieli do przepłynięcia 600 metrów. Zaraz potem musieli pokonać 15 kilometrów na rowerze stacjonarnym, a na koniec przebiec 3 kilometry na bieżni mechanicznej.

Nie brakowało bielańskich akcentów. Rywalizację podjął Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, od dłuższego czasu uprawiający triathlon. Zaprezentował się z dobrej strony, plasując się w gronie zawodników w połowie stawki.

- Cieszę się, że pomimo pandemii udaje się nam podejmować sportowe inicjatywy, dostosowane do obecnych możliwości i przepisów. Liczę na to, że wkrótce będziemy mogli ruszyć z pełnym programem sportowo-rekreacyjnym dla Dzielnicy. Gratuluję wszystkim, którzy ukończyli rywalizację na obiekcie CRS Bielany – skomentował zmagania Grzegorz Pietruczuk, startujący w barwach Naprzód Młociny.

Red / fot: CRS Bielany