KLIMEK I DUKIELSKI NAJLEPSI W KRAJU!

2021-08-19 12:50:32

Za nami Mistrzostwa Polski seniorów w pięcioboju nowoczesnym. W Drzonkowie tradycyjnie nie zabrakło silnych, bielańskich akcentów. Zwycięzył uczeń 59 LO - Maciej Klimek, reprezentujacy barwy klubu z Radomia. Maciej Dukielski z UKS G-8 Bielany wywalczył srebrny medal, przegrywając o zaledwie dwie sekundy.

Walka o medale w rywalizacji seniorów była bardzo interesująca. Świetnie w konkurencji pływania wypadł Jarosław Świderski z UKS G-8 Bielany, który uzyskał drugi wynik w tej konkurencji, gorzej radząc sobie jednak w szermierce. W tej konkurencji swoją moc pokazał późniejszy wicemistrz kraju – Maciej Dukielski, wygrywając w 21 z 28 walk i wchodząc na pozycję lidera. Po jeździe konnej na prowadzenie wysunął się przyszły mistrz – Maciej Klimek z Radomia i nie oddał już prowadzenia w bieganiu i strzelaniu z pistoletu laserowego, choć walka trwała do ostatnich metrów. Na metę Maciej Dukielski dotarł zaledwie dwie sekundy swoim imiennikiem.

Warto dodać, że walka o złoto odbyła się w kręgu bielańskim, ponieważ Maciej Klimek, reprezentujący barwy radomskiej Victorii to uczeń 59 LOMS z Lindego i jednocześnie najmłodszy medalista MP seniorów w historii!

Wśród kobiet żadna reprezentantka UKS G-8 Bielany nie startowała w konkurencji jazdy konnej, biegu i strzelania. Wiktoria Pruszyńska została sklasyfikowana na siedemnastym miejscu, Adrianna Kapala oczko niżej.  Jednocześnie punktacja z zawodów seniorów liczyła się do zmagań młodzieżowych (do 24. roku życia). Piąte miejsce zajął Jakub Rogowicz. Zwyciężył, co logiczne, Maciej Klimek. W rywalizacji U-21 Rogowicz wywalczył brązowy medal.

W zmaganiach sztafet w rywalizacji seniorów duet Dukielski / Kapala zajął niezłe, czwarte miejsce. Po drugie złoto sięgnął Maciej Klimek w parze z Darią Niedziałkowską.