KSAWERY MASIUK Z MEDALEM MŚ W PŁYWANIU

2024-02-20 09:04:19

Za nami Mistrzostwa Świata w pływaniu w katarskim Doha. Okazały się one szczególnie udane dla Bielan. Brązowy medal MŚ seniorów, na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, wywaczył zawodnik UKS G-8 Bielany, Ksawery Masiuk.


24 sekundy i 44 setne - tyle czasu na przepłynięcie 50 metrów stylem grzbietowym potrzebował pływak bielańskiego klubu. Tym samym wywaczył brązowy medal pływackiego mundialu oraz ustanowił nowy rekord Polski na tym dystansie. - Jestem bardzo szczęśliwy. Nie pamiętam kiedy jako Polacy mieliśmy aż trzy medale. Podniosłem się z kolan po setce i wywalczyłem medal. Nie było w biegu żadnych błędów, jestem bardzo zadowolony - podsumował Ksawery Masiuk.

Podopieczny trenera Wołkowa to jeden z trzech medalistów biało-czerwonych na tych mistrzostwach, obok Katarzyny Wasick i Jakuba Majerskiego.

Bardzo dobrze w Katarze spisał się drugi zawownik UKS G-8 Bielany - Adrian Jaśkiewicz - 15. na 100 metrów motylkiem oraz piąta na 200 metrów grzbietem, reprezentująca na co dzień barwy UMSC Lublin, ale ucząca sie w klasie maturalnej 59. LOMS im. J. Kusocińskiego, kolejna podopieczna trenera Pawła Wołkowa - Laura Bernat.

- Brakuje mi słów, aby oddać radość z sukcesu bielańskiego pływania. Wiele lat wspomagania klubów, tworzenia warunków do trenowania w 59 LOMS i budowania wspaniałej ekipy wokół pływackiego SMS, UKS G-8 Bielany i całego środowiska pływackiego na Bielanach, przynosi tak spektakularne efekty. Moje wielkie gratulacje dla pływaków, z Ksawerym na czele, trenera Wołkowa, zaledwie 18-letniej Laury Bernat i Adriana Jaśkiewicza. Cieszę się, że jako samorząd dokładamy do tego sukcesu malutką cegiełkę, od lat stawiając na pływanie. Wielki sukces w konkurencji z absolutną światową czołówką - nie krył zadowolenia Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Red / fot: Fanpage UKS G-8 Bielany