MAJOWE MEDALE BIEGACZY Z BIELAN

2017-05-08 12:47:04

Kolejne świetne wyniki biegowe reprezentantów reprezentantek Bielan. W półmaratonie wegańskim zwyciężył Grzegorz Kozłowski z AZS-AWF Warszawa. Bardzo dobrze w Serocku w Biegu Wojciechowym zaprezentowała się Katarzyna Wesołowska. Znów na podium stanęła również Marta Jastrzębska-Majak - tym razem w Biegu Wegańskim. Również Daniel Gielo znalazł się na pudle w tych samych zawodach.

Bielany zdominowały Bieg Wegański i często meldując się na podium tych zawodów. Trzecie miejsce na 5 kilometrów wywalczył Daniel Gielo, który tak pisał o zawodach: - Mam nadzieję, że od dziś piszemy nowy rozdział biegowych historii. Jedni mają WingsforLife, a my naszym wspólnym z Nuczką debiucie w ramach 6-tego Wegerun zajęliśmy drugie miejsce open i pierwsze miejsce wśród mężczyzn. Trasa ok 5,3km w dużej mierze przez błoto i zawijasy. Ale zegar wskazuje 19:05 przy 5-tym kilometrze więc tempo zacne -podsumował biegnący w towarzystwie psa zawodnik z Bielan.

To był bardzo intensywny biegowy weekend. Poza Biegiem Wegańskim (gdzie świetnych wyników Bielan było sporo o czym piszemy poniżej) i rywalizacją w Serocku, rozegrano także zdobywający rosnącą popularność bieg Wings For Life, w którym to zawodnicy uciekają przed metą. Tam Bielany również były obecne z bardzo dobrymi wynikami. Tradycyjnie nie zabrakło Naprzód Młociny w Parkrun Żoliborz.