MAŁGORZATA KOZACZUK TRZECIA W POZNANIU

2023-10-10 08:20:02

Rozpoczęły się szermiercze zmagania w ramach Pucharu Polski w szabli. Z dobrej strony zaprezentowała się zawodniczka AZS AWF Warszawa - Małgorzata Kozaczuk. W stolicy Wielkopolski wywalczyła brązowy medal.

Po wolnym losie w pierwszym pojedynku, zawodniczka AZS AWF Warszawa zostawiła w pokonanym polu Julię Gwoździńską, pokonując ją pewnie 15:4. W następnej rundzie Kozaczuk miała już dużo wyżej postawioną poprzeczkę. Tym razem zawodniczka bielańskiego klubu wygrała z Marią Więckiewicz z Szabli Ząbki 15:9. W pojedynku decydującym  o wejściu do finału Akademiczka trafiła na faworytkę i późniejszą zwyciężczynię. Postawiła twarde warunki, jednak uległa Sylwi Matuszak 12:15. Sama reprezentantka Bielan pozytywnie oceniła swój występ, w mediach społecznościowych określając go jako "całkiem niezły" debiut.

W ten sam weekend w Szczecinie rywalizowano w Pucharze Polski w szpadzie. Na szóstym miejscu uplasowała się Kamila Pytka z AZS AWF Warszawa. Ósma była Olga Mizera. Siedemnaste miejsce zajęła Kamila Pawłowska.  27 była Magdalena Gajowniczek. W turnieju mężczyzn na 31. miejscu uplasował się Przemysław Korona-Trzebski.

Red / fot: Fanpage Małgorzaty Kozaczuk