MEDALOWA ZDOBYCZ W MARIBORZE

2017-03-01 09:33:05

Pod koniec lutego w Mariborze odbyły się zawody taekwondo Slovenia Open, zaliczane do Pucharu Świata. Tradycyjnie bardzo dobrze zaprezentowała reprezentacja Bielan, która wywalczyła w turnieju cenne medale.

Świetną passę podtrzymała Patrycja Adamkiewicz, która w kategorii 57 kg. Wywalczyła złoty medal. Trenująca wcześniej w Jarocinie zawodniczka, która wybrała szlifowanie swoich umiejętności na Bielanach, przed turniejem na Słowenii, zwyciężała w zmaganiach w Niemczech i Turcji. W swoim drugim sezonie w seniorskiej karierze Patrycja Adamkiewicz jest na dobrej drodze, do wywalczenia przepustki na Mistrzostwa Świata. Poza Patrycją w kategorii 58 kilogramów zwyciężył Mateusz Nowak, który po raz pierwszy w rywalizacji seniorów zdobył złoty medal.

Brązowe medale do puli dołożyli Piotr Paziński – reprezentant Polski podczas ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Anika Godel-Chełmecka, która w kategorii 67 kg. dołożyła do kolekcji medal po wcześniejszym srebrze z Egiptu, gdzie uległa jedynie rywalce z Gabonu – Urgence Mouega. Anika przegrała  w finale 3:4, jednak jak podkreśla bielańska zawodniczka, każdy jej występ na podium to cenne punkty w klasyfikacji Pucharu Świata.

Red / fot: materiały nadesłane przez Tomasza Pyciarza