NORWESKI SUKCES OLGI KOWALSKIEJ

2016-08-29 20:54:31

Kolejny świetny triathlonowy występ zanotowała mieszkanka Bielan, Olga Kowalska. W silnie obsadzonych zawodach Challenge Norway, zawodniczka Trinergy zajęła trzecie miejsce, rywalizując z absolutną czołówką światową.

Start w Norwegii był dla Olgi Kowalskiej bardzo istotny, czego Polka nie ukrywała także w rozowie z naszym serwisem. Okazało się, że do Skandynawii udała się świetnie przygotowana. Trasę połówki Ironmana bielańska zawodniczka pokonała w 4 godziny 46 minut i 46 sekund.

Po konkurencji pływania na dystansie 1,9 kilometra, Polka wyszłą z wody na piątej pozycji. Stosunkowo najsłabiej w stosunku do rywalek,  naszej zawodniczce poszło w konkurencji kolarskiej. Podczas 90 kilometrów jazdy na rowerze, co zajęło Oldze Kowalskiej 2 godziny i 37 minut, nasza triathlonistka przez moment spadła na szóstą pozycję w rywalizacji kobiet, którą zdołała jednak poprawić i wrócić do miejsca zajmowanego po pływaniu. - Trasa była piękna, bardzo malownicza, ale przede wszystkim szalenie wymagająca. Praktycznie nie było płaskich odcinków. Z tej części konkurencji również jestem zadowolona - przyznała Olga Kowalska po występie w Norwegii.

Prawdziwy koncert i pokaz formy bielańska sportsmenka w biegu. Tutaj Olga Kowalska odnotowała najlepszy czas, przebiegając 21 kilometrów (które faktycznie były dystansem 23 kilometrów - przyp. red.) w godzinę i 36 minut. Nasza zawodniczka dzięki najlepszemu czasowi biegu awansowała na podium. Warto dodać, że triathlonistka z Warszawy pokonała w biegu jedną z najlepszych zawodniczek świata, zwyciężczynię konkurencji - Dunkę Michelle Vesterby. - Bardzo cieszę się z wyniku biegu. Warto zaznaczyć, że ostatnią część triathlonu kończyło wbiegnięcie na zamek po stu schodkach w górę, a następnie bardzo ostry zbieg. Zamiast regulaminowego dystansu 21 kilometrów, miałyśmy do przebiegnięcia 23 - podsumowała Olga Kowalska.

Ciekawostką jest, że Polce wyśmienicie wyszły zmiany z pływania do konkurencji kolarstwa, oraz z kolarstwa do biegu. Tutaj nasza zawodniczka uzyskała kolejno drugi i pierwszy czas. Zwyciężczyni zawodów, wspomniana wcześniej Michelle Vesterby pokonała trasę w 4 godziny 39 minut i 35 sekund. Ceremonię dekoracji zawodniczek znajdziecie tutaj. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Filip Ospaly. Czech pokonał trasę triathlonową w nieco ponad 4 godziny i 3 minuty. Warto dodać, że w zawodach Polskę reprezentował również Maciej Dowbor, który zajął 34. miejsce w klasyfikacji generalnej. W swojej kategorii wiekowej stołeczny zawodnik był czwarty. Olga Kowalska w rywalizacji z mężczyznami była 23.

Ostatni start Olgi Kowalskiej w obecnym sezonie zaplanowano na 4 września.

MG źródło: inf. własna / topptid.no