OLGA KOWALSKA SPORTOWCEM ROKU NA BIELANACH

2018-10-23 12:22:40

Ponad dwieście osób ze środowiska sportu na Bielanach, spędziło wieczór 20 października w hali CRS Bielany, gdzie odbyła się Bielańska Gala Sportu Klubowego. Poznaliśmy tych, którzy zdaniem środowiska sportowego i kibiców zasłużyli na największe wyróżnienia. Sportowcem roku została triathlonistka ? Olga Kowalska.

 


Zorganizowana przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawy w uroczystej oprawie impreza, przyciągnęła do hali CRS Bielany poza władzami dzielnicy i przedstawicielami władz stolicy, przede wszystkim sportowców, sportowych aktywistów, jak również przedstawicieli organizacji pozarządowych, działających w sferze propagowania aktywności fizycznej.

W tygodniu poprzedzającym Galę, przeprowadzono głosowania na najpopularniejszych w poszczególnych kategoriach. W osobnym głosowaniu swoje typy wybierały także organizacje pozarządowe. W najbardziej prestiżowej kategorii, zwycięstwo odniosła triathlonistka – dwukrotna mistrzyni kraju w 2018 roku, zawodniczka Trinergy – Olga Kowalska.

Przedstawiamy laureatów:
Głosowanie środowiska sportowego:

Trenerzy roku: Jacek Kępa i Mariusz Mazur – Bielański Klub Kyokushin Karate
Debiut roku:  Bielańska Gala Sportu Klubowego
Sponsor roku: Matexi
Sportowa impreza roku: Bielański Bieg Chomiczówki
Impreza roku z przyznanych przez Dzielnicę dotacji: Bielańska Olimpiada Przedszkolaka

Głosowanie kibiców:

Bielańska Drużyna Roku: Piłkarki ręczne AZS-AWF Warszawa
Impreza biegowa roku: Bielański Bieg Chomiczówki – 23,58% głosów
Pływacka impreza roku: Bielańskie Zawody Pływackie dla najmłodszych
Wydarzenie sportowe roku: Bielański Bieg Chomiczówki – 29,86% głosów
Trenerzy roku: Paweł Słomiński i Maciej Certa – AZS-AWF Warszawa – 29,40% głosów
Sportowiec roku: Olga Kowalska – Trinergy – 24,20% głosów
 
- Po raz drugi zebraliśmy się w hali CRS Bielany, aby wybrać najlepszych sportowców. Uważam, że taka formuła jest potrzebna i nie mam wątpliwości, że będzie kontynuowana. Jesteśmy dzielnicą stawiającą na sport, co widać po liczbie sukcesów i rozbudowanych strukturach organizacji pozarządowych, działających na Bielanach. Cieszy, że tego typu spotkania są kolejną okazją do integracji całego środowiska, które jeszcze kilka lat temu, działało nie wiedząc o istnieniu innych osób, czy dyscyplin na Bielanach. Teraz zmienia się to bardzo szybko i procentuje także w sferze rozwoju sportu – przekonuje zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, odpowiedzialny za obszar sportu – Grzegorz Pietruczuk.
 
Red